Billroth ii post procedūros dieta

Bilrotas II, taip pat žinomas kaip gastrojejunostomija, yra skrandžio ir vidurių pūslelės sujungimas – plonosios žarnos vidurinė dalis. “Billroth II” operacija naudojama rekonstrukcijai, pašalinus du trečdalius iki trijų ketvirtadalių skrandžio dėl skrandžio vėžio arba kaip pagalbą dėl svorio mažinimo. Kai atliekama ši procedūra, siekiant skatinti svorio mažėjimą, ji vadinama “Roux-en-Y” skrandžio rezekcija. Nesvarbu, ar turėjote “Billroth II” ar “Roux-en-Y”, turėsite pakeisti savo valgį. Norėdami išvengti mitybos trūkumų ir nepageidaujamų šalutinių poveikių, tokių kaip dempingo sindromas – greito žarnyno ištuštinimas. Virdžinijos universiteto Virškinimo sveikatos centro kompetencija rekomenduoja pacientams sekti “Antidempingo dietą”.

Dempingo sindromas

Dumpingo sindromas paspartina skrandžio ištuštinimą, dėl kurio atsiranda spazminis viduriavimas, pilna, pilvo spazmai ir vėmimas. Ankstyvasis dempingo sindromas pasireiškia po 15-30 minučių po valgio. Jūs taip pat galite patirti svaigimą, silpnumą ir prakaitavimą. Vėlyvas dempingo sindromas pasireiškia po 2-3 valandų po valgio ir simptomai yra prakaitavimas, pykinimas, alkis, silpnumas ir nerimas. Maistas ir gėrimai, kurių sudėtyje yra daug cukraus ir didelis skysčių kiekis valgio metu, gali sukelti dempingo sindromą. Dempingo sindromo simptomai dažniau pasireiškia iš karto po operacijos, o laikui bėgant jie mažėja.

Baltymas ir pluoštas

Baltymai yra svarbūs, nes padeda gydyti po operacijos ir išlaikyti raumenų masę. Tai taip pat gali padėti išvengti plaukų slinkimo. DukeHealth.org rekomenduoja per dieną gauti nuo 40 gramų iki 60 gramų baltymų. Jei sekite antidempingo dietą, kiekvieną maistą valgysite didelį kiekį baltymų. Didelio proteinų maisto pasirinkimas: kiaušiniai, paukštiena, žuvis, jogurtas, sūris, žemės riešutų sviestas, tofu, pupelės ir lęšiai. Taip pat svarbu, kai tik įmanoma, rinktis maistą, kurio sudėtyje yra pluošto. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, apima visą kviečių duoną, šviežius vaisius ir daržoves, pupeles ir lęšius.

Gyvenimo pokyčiai

Po “Billroth II” jūsų valgio metu pasirodys labai skirtingos, nei prieš operaciją. Kad išvengtumėte dempingo sindromo, Antidempingo dietos rekomendacijose yra valgyti šešis ar daugiau mažų patiekalų per dieną, o kramtyti ir valgyti svarbu labai lėtai, kad būtų lengviau virškinti. Būtinai sėdėkite vertikaliai, valgydami maistą ir nevalgykite skysčių. Gerkite skysčius nuo 30 iki 60 minučių valgio metu arba po jo. Jei sergate pykinimu, vėmimu ar viduriavimu, svarbu vengti didelio cukraus maisto. Tai apima vaisių sultis, soda, pyragus, pyragus, saldainius, vaisius, virtus arba konservuotus cukru, uogienes ir drebučius.

Vitaminų ir mineralinių medžiagų papildai

Dėl skrandžio rekonstrukcijos operacijos jūsų kūnas neperdaro maisto, kaip anksčiau. Dėl to dauguma pacientų iš Billroth II vartoja papildomų vitaminų ir mineralų, kad išvengtų trūkumų. Virdžinijos universiteto Virškinimo sveikatos centro kompetencija rekomenduoja pacientams kasdien vartoti multivitaminų, kalcio, vitamino D, vitamino B-12 ir geležies papildų. Dažnai skysti arba kramtomi vitaminų ir mineralų formai yra lengviau virškinami. Pasikalbėkite su savo gydytoju arba dietologu, kad nustatytumėte, kaip reikia vitaminų ir mineralinių medžiagų.