Acai uogos ir spuogai

Acai palmių uogos dažnai naudojamos vaistų gydymui, sako vaistas Herb Info. Jie auga šalia 60 pėdų medžių, kurie yra gimtoji Brazilijos atogrąžų miškuose. Prieš pradėdami vartoti acai uogų gydyti savo spuogus, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Spuogai paaiškinta

MayoClinic.com apibūdina spuogus kaip lėtai išgydomus odos pažeidimus, kuriuos gali paveikti kūno hormonai. Dėmės sukelia veiksniai, tokie kaip aliejaus perprodukcija, bakterijų susikaupimas ir odos plaukų folikulų sudirginimas, kuris yra užsikimšęs aliejumi ir negyvas odos ląsteles. Šie užsikimšti folikulai gali tapti spuogai, kurie yra iškilę, raudonos dėmės, baltos galvos ar inkštiros. Žmonės gali gauti spuogus bet kokio amžiaus. Jei netinkamai gydoma, spuogai gali sukelti nuolatinį odos randą. Svetainėje sakoma, kad kuo anksčiau ir veiksmingiau gydomas, tuo didesnė būklės pablogėjimo galimybė.

Acai naudoja

“Acai” dažnai vartojamas gydyti alergijas, autoimuninius sutrikimus, viduriavimą, širdies ligas ir vėžį, sako “Memorial” Sloan-Kettering Cancer Center arba MSKCC svetainėje. Drugs.com praneša, kad acai yra galingas antioksidantas, turintis ir priešuždegiminių savybių, todėl tai yra perspektyvus gydymas šioms sąlygoms, nes daugiau sužino apie acai uogų. Jo priešuždegiminės savybės gali būti naudingos gydant spuogus, kai jie yra naudojami odai kaip odos priežiūros produktų sudedamoji dalis.

Tyrimai

Neseniai pubMed.gov svetainėje paskelbtas straipsnis apibūdina efektyviausius natūralių odos priežiūros produktų ingredientų tyrimus. Tarp tų, kurie labiausiai pažadėjo gydyti odos būklę, buvo acai. Acai ekstraktas, pridėtas prie odos priežiūros produktų, yra perspektyvus gydant spuogus, rožines ir odos spalvos pokyčius. Jei negalite rasti odos priežiūros produktų, kuriuose yra acai, galite jį patys pridėti.

Potencialios sąveikos

Pasak MSKCC svetainės, acai uogose nėra realaus pagrįsto šalutinio poveikio. Tačiau svetainė įspėja, kad žmonės, turintys chemoterapiją, turėtų apsvarstyti galimybę vartoti acai su savo vaistininku ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, nes tai gali trukdyti jų vėžio vaistų veiklai.

Naudotos formos

MayoClinic.com sako, kad acai uogos yra prieinamos daugelyje gurmaniškų ar sveikų maisto parduotuvių. Jie gali būti valgyti žaliavomis arba sultys gali būti paverstos kokteiliais, energetiniais gėrimais, ledais, drebučiais arba suvartoti gaivinančių sulčių pavidalu. “Drugs.com” priduria, kad “acai” papildai yra kapsulių, tablečių ir ekstraktų formų.