Aero užsiėmimai nutukusiems žmonėms

Amerikos sporto medicinos kolegija rekomenduoja žmonėms, kovojantiems su nutukimu, pradėti nuo mažo intensyvumo aerobinio aktyvumo pradedant treniruočių programą. Aerobinis pratimas apima bet kokį ritminį aktyvumą, kurio metu naudojamos didelės raumenų grupės ir ilgalaikis širdies ritmas. Nors aerobinių pratimų principai yra vienodi visiems, kažkas, kurioms yra nutukęs, gali rasti tam tikrų aerobinių užsiėmimų formų nerealu. Didelio poveikio veiklai, pvz., Bėgimui ir šokinėjimui, gali būti nepatogumų ar įtampos sąnarių. Vaikščiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu arba elipsinio trenerio naudojimas gali būti geresnis pasirinkimas.

Vaikščiojimas

Vaikščiojant, viena pėda visada liečiasi su žeme. Dėl to vaikščiojimo poveikis yra daug žemesnis nei važiavimo, kai abi kojos išlaiko žemę tuo pačiu metu. Beveik bet kokio fitneso lygio žmonės gali rasti patogų pėsčiųjų greitį, kad galėtų dalyvauti šioje žemo intensyvumo aerobinėje veikloje. Nuo 0 iki 10 masto, nuo labai lengvos iki labai sunkios, pėsčiomis turėtų jaustis šiek tiek lengva, kai intensyvumas yra maždaug 4 proc. Vaikščiojimas tokiu intensyvumu 4 ar 5 dienas per savaitę 30-60 minučių atitiks aerobinių pratimų tikslą Pasiūlė ACSM.

Vandens pratimai

Nutukę žmonės dažnai patiria antrines sąlygas, pvz., Artritą, kurie veikia judumą. Pačios nutukimas gali būti mobilumo kliūtis. Judrumo apribojimai gali trukdyti aerobiškai. 2011 m. Birželio mėn. Paskelbtoje “BMC skeleto ir raumenų sistemos sutrikimų” apžvalgoje buvo padaryta išvada, kad žmonės, kurie dėl judumo apribojimų negali naudotis žeme, gali sėkmingai dalyvauti vandens sportavimo programose. Tyrime nurodyta, kad panašių sveikatos rezultatų galima pasiekti naudojant sausumos arba vandens sportui skirtas programas. Vandens pratimai gali apimti įvairias plaukimo formas, vaikščiojimą pėsčiomis ar kitus ritminius veiksmus vandenyje. Vandens aerobikos tikslas yra tas pats, kas aerobiniam užsiėmimui žemėje: švelniai padauginti širdies susitraukimų dažnį 30-60 minučių 5 dienas per savaitę.

Dviratis

Dviratis užsičiaupia didelius klubų ir šlaunų raumenis, nesukeliant pernelyg didelio streso kojų sąnariuose. Dviračiai yra labai veiksminga priemonė pasiekti ir palaikyti padidėjusį širdies ritmą. Tradicinis dviratis keliauja jums lauke ir suteikia papildomos naudos iš gryno oro ir kintančių peizažų. Stacionarus dviratis – tai dar vienas variantas, jei balanso klausimai traukia tradicinius dviračius. Daugelis sėdynių tipų yra prieinami, o poilsio galimybės taip pat leidžia daugeliui žmonių rasti patogias važiavimo dviračiu priemones kaip mažo intensyvumo aerobikos pratimai.

Progresuoja

Kai kas nors nuosekliai tenkina ACSM tikslą 5 dienas per savaitę nuo 30 iki 60 minučių mažo intensyvumo aerobinių pratimų, ji turėtų apsvarstyti galimybę padidinti aerobinio aktyvumo intensyvumą. Jei ji pastatė tvirtą pamatą vaikščiojimui, ji turėtų pradėti derinti trumpuoju bėgimo bėgimu. Šiuo metu įstaiga gali toleruoti šiek tiek didesnę įtaką veikiančią veiklą, jei jos bus pristatytos lėtai. Į baseiną ji gali įdėti naujus smūgius arba pagreitinti dalykus šiek tiek, kad išlaikytų iššūkį. Jei važiuojant dviračiu tampa lengva, ji gali bandyti pridėti keletą kalvų. Padidinus atsparumo nustatymus arba dirbant trumpuoju greičio sprogo metu, stovint bikei, kūnas priverčia prisitaikyti ir veikti ne savo patogioje zonoje.