Ar galite užkepti žuvis?

Raudonos mėsos keitimas žuvimi vieną ar du kartus per savaitę yra greitas būdas padaryti jūsų mitybą sveikesnę. Daugelis rūšių jūros gėrybių virti greitai, kad jie atitiktų net judriausių gyvenimo būdą. Vienintelis trūkumas yra tas, kad žuvis yra labai greitai gendanti sudedamoji dalis, todėl yra sunku laikyti rankas impulsiniam maitinimui. Vienas iš šios problemos sprendimo būdų yra šaldyta žuvis. Jo kokybė yra labai aukšta, ji visada ten, kai to reikia, o kai skubiai – ją galima kepti iš užšaldytos.

Šviežumas, šaldymas ir kokybė

Kai kurie virėjai turi stiprią nuostatą dėl užšaldytų jūros gėrybių ir mano, kad jie natūraliai yra prastesnės. Jei galite tiesiogiai nusipirkti šviežią iš valties ar perdirbimo įmonės, tikriausiai tiesa. Tačiau žuvies kokybė greitai pablogėja, kai ji išeina iš vandens. Išskyrus atvejus, kai esate priėmęs tam tikrų rūpesčių, kad būtų skatinami draugiški santykiai su savo kaimyninių žuvų pardavėjais, jūsų pirkinių krepšelio filė gali būti kelias dienas. Kita vertus, užšaldyta žuvis yra užšalusi į laivą arba perdirbimo įmonėje beveik taip greitai, kai ji sustoja. Tai išsaugo savo šviežią skonį, o greitaus užšalimo procesas sumažina bet kokį jo tekstūros poveikį.

Jūsų produkto pasirinkimas

Jūsų vietinės parduotuvės užšaldyta dalis greičiausiai turi platų jūros gėrybių pasirinkimą, tačiau kai kurie iš jų yra geresni pasirinkimai nei kiti. Jei norite, kad valgio gaminimas būtų užšaldytas, venkite filė, kuri kartu sušaldyta į kietą “žuvų plytą”. Vietoj to pirkite IQF – individualiai greitai užšaldytą – žuvį arba filė, kurią galima paimti atskirai. Jei pakuotė yra pažymėta IQF, bet žuvys yra įstrigę kartu, neperkamkite. Tai reiškia, kad jis atšildytas ir užšaldytas, ir jis gali nebūti saugus maistui. Venkite labai storos filos ar didelės visos žuvies, kurios užtrunka ilgiau ir geriausiai atitirpsta.

Paruošta šaldyta žuvis

Jei norite paruošti sušaldytų žuvų patiekalų, išimkite iš savo šaldiklio tinkamą kiekį filė porcijų arba mažos visos žuvies, tada išpakuokite pakuotę. Kruopšciai nuplaukite žuvį šaltu tekančiu vandeniu, kol jūsų krosnis iš anksto pašildomas. Daugelis perdirbėjų apsaugo žuvį nuo šaldiklio uždegimo, padengdami jį plonu ledu, kuris turi būti pašalintas. Net neglazuota žuvis dažnai kaupiasi šalčio danga, kurią reikia pašalinti, kad būtų išvengta “išjungtų” skonių. Prieš pradėdami kepti, žuvis išdžiovinkite švariais popieriniais rankšluosčiais.

Orkaitėje

Jūs turite dvi pagrindines galimybes šaldytų žuvų kepimui. Jei norite išdžiovinti sausu būdu, supjaustykite porcijas ant lapų dėklo, pamušto folijos ar pergamento popieriaus, tuomet nuplaukite arba lengvai jas purškite alyva. Kepkite juos nuo 425 iki 450 laipsnių Farenheito 12-15 minučių. Ploni filė gali užtrukti keletą minučių ilgesnį laiką, o naudą galima paruošti kepimo metu. Antroji alternatyva – kepti savo žuvis padažu, pavyzdžiui, pomidorų padažą, pagamintą iš šviežių prinokusių pomidorų, kad padėtų jam sudrėkinti ir skonio. Išdėstykite porcijas kepimo induose, padėkite juos padažu ir kepkite vidutinio dydžio krosnyje esant 325 F arba 350 F, kol žuvis bus tiesiog nepermatomos storiausiu tašku.