Ar galite vartoti l-triptofaną su ssrisu?

Selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai arba SSRI padidina nuotaikos stiprinimo neurotransmiterio serotonino koncentraciją smegenyse. L-triptofanas yra esminė amino rūgštis, kuri yra serotonino sintezės pradžia. Kadangi pernelyg didelis serotonino kiekis smegenyse gali sukelti širdies sustojimą, SSRID vartojimui kartu su L-triptofanu pridėti nerekomenduojama.

SSRIs

Žemas serotonino kiekis yra stipriai susijęs su depresija ir nerimo sutrikimais. SSRI padidina serotonino koncentraciją smegenyse, nes neleidžia serotonino transportuotojams smegenyse deaktyvuoti serotoniną. Serotoninas negali sustiprinti neuronų signalo, kai jis yra neuronų viduje. Kadangi serotonino transporteris perneša serotoniną atgal į neuronus, ši molekulė deaktyvuoja serotoniną. Užblokuodamas serotonino transporterį, SSRI padidina smegenų aktyvaus serotonino lygį.

L-triptofano ir serotonino sintezė

Kai vartojate maistą ar papildų, kurių sudėtyje yra esminės aminorūgšties L-triptofano, aminorūgštys patenka į kraują per žarnyno sienas. Jei L-triptofanas kerta smegenų ir kraujo barjerą, smegenys gali konvertuoti jį į 5-hidroksitriptofaną arba 5-HTP, o vėliau į serotoniną. Yra keletas įrodymų, patvirtinančių, kad L-triptofanas, imamas kaip priedas, kryžiais į smegenis. Taigi vartojant L-triptofaną kaip priedą, gali padidėti serotonino koncentracija smegenyse.

Serotonino sindromas

Serotonino sindromas yra tam tikras apsinuodijimas serotoninu, kuris dažniausiai atsiranda dėl per didelio serotoniną didinančio vaisto ar vaisto sąveikos. Du sindromai gali sukelti du narkotikus arba vaistus ir priedus, kurie padidina serotonino kiekį. Dėl serotonino sindromo padidėja širdies plakimas, sujaudinimas ir didelis karščiavimas. Sindromas gali sukelti širdies sustojimą. Vienas garsiausių serotonino sindromo mirties atvejų yra Libby Zionas. Libby buvo hospitalizuotas ir jam buvo skiriamas morfino tipo skausmo vaistas meperidinas. Šis vaistas veikė su antidepresantu, kurį ji jau vartojo, ir sukėlė širdies sustojimą.

“Triptofano” turtingi maisto produktai

Kadangi serotonino sindromas yra labai sunkus būklė, nesaugu vartoti antidepresantas, kuris padidina serotonino kiekį kartu su papildymu, kuris gali padidinti serotonino kiekį. Tryptopanas yra būtinas serotonino sintezei. Kadangi SSRI veikia tik tuomet, kai smegenys sintezuoja serotoniną, triptofanas yra svarbus SSRI funkcijai. Norint išvengti triptofano trūkumo, į savo mitybą reikia įtraukti maisto produktus, kurių sudėtyje yra triptofano, tokių kaip avinžirniai, išrūgų baltymai, grikiai, saulėgrąžų sėklos, linų sėmenys ir linų aliejus. Kadangi jūs turėtumėte valgyti didžiulį šių maisto produktų kiekį, kad padidėtų smegenų serotonino lygis, pridedant triptofano maisto produktus į savo mitybą yra saugus būdas užtikrinti pakankamą triptofano, bet ne per daug.