Kofeinas ir sausas bangas

Sausas bėrimas ar raminimasis yra virškinimo trakto sutrikimas, panašus į vėmimą, tačiau nepanaikinant skrandžio turinio. Dažniausiai sausos bangos vyksta prieš vėmimą arba po jos, tačiau kai kuriais atvejais jos gali atsirasti atskirai. Pavyzdžiui, per didelis kofeinas kai kuriems žmonėms gali sukelti virškinimo sutrikimus. Pasitarkite su savo gydytoju, jei dažnai būna sausų bėrimų.

Identifikavimas

Sausos bangos apima spazminius pilvo susitraukimus. Skirtingai nuo vėmimo, skrandžio turinys patenka į stemplę, bet nevažiuokite į ryklę, kai išdžiūvoite. Sausos bangos gali turėti daug įvairių priežasčių. Bet kokia liga ar būklė, sukelianti pykinimą, taip pat gali sukelti sausų bėrimų, tokių kaip apsinuodijimas maistu, apsinuodijimas alkoholiu, nėštumas, judesio susirgimas ir migrenos galvos skausmas. Kai kuriais atvejais stiprūs nemalonūs kvapai sukelia sausų bėrimų ar raminimą. Po vėmimo, kai kurie žmonės išgyvena sausą švelnumą, nes jų gigantiškas refleksas išlieka aktyvus, nepaisant to, kad skrandis yra tuščias.

Kofeinas

Kofeinas visame pasaulyje yra plačiai vartojamas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tai tam tikruose augaluose natūraliai randamas vaistas, galintis paveikti jūsų nuotaiką ir elgesį. Dietiniai kofeino šaltiniai yra kavos, arbatos, soda ir šokoladas. Mažos kofeino dozės gali sukelti budrumą, susijaudinimą ir socialinius jausmus. Kofeinas taip pat gali sukelti abstinencijos simptomus, tokius kaip nuovargis, dirglumas ir galvos skausmas. Didesnės kofeino dozės gali sukelti nerimą, nemiga, neramumas ir skrandžio sutrikimas.

Kofeino invazija

Per didelis kofeinas gali sukelti reikšmingą reakciją, vadinamą kofeino apsinuodijimu. Kofeino kiekis, reikalingas sukelti per didelės kofeino vartojimo simptomus, priklauso nuo tolerancijos. Vis dėlto psichikos sutrikimų diagnostinis ir statistinis vadovas nurodo, kad bet kokia daugiau kaip 250 miligramų per dieną diena gali sukelti intoksikaciją. Koefino apsinuodijimo simptomai yra nerimas, neramumas, spaudimo kalba, greitas širdies ritmas, raumenų įtempimas, psichomotorinis sujaudinimas ir virškinimo trakto sutrikimas, įskaitant pykinimą, vėmimą ir sausą bangą.

Atsargumo priemonės

Nors didelės kofeino dozės gali sukelti sausainį, kitos ligos ir sąlygos taip pat gali būti atsakingos. Jei išgyvena sausas skausmas, pasitarkite su gydytoju, kad išvengtumėte kitų priežasčių. Sumažinkite kofeino suvartojimą, jei pastebėjote intoksikacijos su kofeinu simptomus. Įprasta pagaminta puodelio kavos sudėtyje yra 100 miligramų kofeino, taigi po pora puodelių galite pastebėti simptomus. Atkreipkite dėmesį į jūsų vartojamus produktus, kuriuose gali būti kofeino, nes jį galima rasti kai kuriuose nenuosekliuose šaltiniuose, įskaitant energetinius gėrimus, dietinius tabletes ir skausmą malšinančius vaistus be recepto.