Vėžys ir greipfrutų sėklų ekstraktas

Tyrimai susieti greipfrutų ir greipfrutų sėklų ekstraktą su vėžiu, kurie gali sukelti ir kovoti su liga. Tačiau išvados išlieka preliminarios ir prieštaringos. Greipfrutų sėklų ekstraktas kelia galimą rimtą šalutinį poveikį ir sąveiką su kai kuriais vaistiniais preparatais, todėl pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti bet kokios priežasties.

Greipfrutų limonoidai ir vėžio slopinimas

Liminoidai greipfrutų sėklų ekstrakte gali slopinti vėžio augimą krūtinėje, plaučiuose, skrandyje, storojoje ir burnoje, pagal K.K. Mandadi, tyrinėtojas Texas A & M universitete. Mandadi ir jo kolegos mėgino izoliuoti raudonųjų Meksikos greipfrutų sėklų ekstrakto levonoidų turinį, kad nustatytų, kokių savybių levanoidai turi aukščiausio lygio antioksidantų, galinčių kovoti su vėžinėmis ląstelėmis. Mandadi ir komanda nustatė, kad acetono kiekis levonoiduose iš raudono Meksikos greipfrutų sėklų ekstrakto turėjo stiprius antioksidacinius gebėjimus, o po to – MEOH ekstraktas. Mandadi tyrimo rezultatai buvo paskelbti “Zeitschrift fur Naturforschung” 2007 m. Kovo mėn. Limonidai yra organiniai junginiai, esantys greipfrutuose ir citrusuose. Pasak Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento, kai kurie limonoidai kovoja su navikais geriau nei tamoksifenas, priešvėžiniai vaistai.

Greipfrutas ir ryšys su krūties vėžiu

Kitame tyrime nustatyta, kad greipfrutų vartojimas gali padidinti krūties vėžio atsiradimo galimybes moterims po menopauzės. Kristine Monroe vadovavo jungtiniam Pietų Kalifornijos universitetui ir Havajai universitetui, kuris 2007 m. Liepos mėn. “British Journal of Cancer” paskelbtoje ataskaitoje paskelbė, kad greipfrutų suvartojimas padidina estrogeno lygį ir padidina krūties vėžio riziką 30 proc. Tyrime nebuvo išbandytas greipfrutų sėklų ekstraktas, kuriame yra sėklos ir minkštimas, kurie lieka greipfrutų suliejant. Greipfrutų sėklų ekstrakte gali būti didelė arba maža greipfrutų koncentracija, priklausomai nuo produkto.

Tyrimas atmesti krūties vėžio nuorodą

Pasak Oksfordo universiteto tyrimo, kurį vedė Elžbietas Spenceris, greipfrutų vartojimo ir krūties vėžio rizikos koreliacija nėra. Spencerio tyrimas po 114 504 moterų buvo per maždaug 9,5 metų, iš kurio buvo diagnozuotas 3 747 krūties vėžio atvejų. Penkiasdešimt devyni procentai moterų tyrė suvartojamą greipfrutą. 2009 m. Rugpjūčio mėn. Paskelbtame tyrime “Cancer Causes and Control” paskelbtame tyrime moterims iki menopauzės ir po menopauzės moterų, vartojusių greipfrutų, dažniau nei moterys sukūrė krūties vėžį.

Vaistų sąveika

Ryšys tarp levonoidų greipfrutų sėklų ekstrakte ir vėžiu suteikia vilties, tačiau nėra įtikinamų priežasčių, kodėl ji įtraukiama į jūsų mitybą. Daugelyje greipfrutų sėklų ekstraktų yra pridėtų cheminių medžiagų ir konservantų, įskaitant nuodų, vadinamą benzetonio chloridu, kurie gali sukelti traukulių arba sukelti komą. Jei vartojate vaistus, derinant juos su greipfrutų sėklų ekstraktu gali kilti rimtų sąveikų. Greipfrutas sulėtina jūsų organizmo gebėjimą metabolizuoti vaistus, dėl ko jūsų sistemoje gali būti per daug kaupiami vaistiniai preparatai. Ilgas vaistų, reaguojantį į greipfrutų reagavimą, sąrašas apima kai kurias gimdymo kontrolės tabletes, statiną ir antidepresantai.