Ar galite numesti svorio su mankšta nėštumo metu?

Nėštumas paprastai yra linksmas laikas moters gyvenime. Nepaisant šio džiaugsmo, galite nerimauti, kad nėštumo metu gausite per daug svorio. Jei prieš nėštumą esate antsvorio, jums gali būti ypač motyvuota kontroliuoti svorio padidėjimą, kad galėtumėte nėštumo sveikesnei. Yra nemažai pratimų, kuriuos galite atlikti esant nėštumui. Tačiau bet kokias pastangas numesti svorį turėtų nustatyti gydytojas.

Nėštumo svorio padidėjimas

Pasitarkite su savo akušeriu apie savo svorį, bet apskritai, jei esate normalaus svorio, rekomenduojamas svorio padidėjimas yra 25-37 svarų nėštumo metu. Jei esate antsvorio, kai pastojote, rekomenduojamas svorio padidėjimas yra 15 – 25 svarų, o jei esate nutukęs, tai yra nuo 11 iki 20 svarų. Kai kuriais atvejais jūsų gydytojas gali rekomenduoti išlaikyti dabartinį svorį arba netgi prarasti keletą svarų. Tik dalis šio svorio padidėjimo yra riebalų. Kūdikis sveria apie 8 svarus, placenta sveria 2, o jūsų kūnas palaikys iki 6 svarų papildomo skysčio.

Saugiai naudotis

Amerikos akušerų ir ginekologų kolegija rekomenduoja 30 minučių treniruotes kasdien, nuo penkių iki septynių dienų per savaitę. Nėščioms moterims yra įvairių pratimų galimybių. Jei esate nutukęs ir dirba palaikyti ar prarasti svorį, gydytojas gali rekomenduoti lengvą, mažai treniruotą pratimą, pvz., Vaikščiojimą ar vandens aerobiką, pradedant nuo 10 ar 15 minučių per dieną. Kiti aerobiniai renginiai apima plaukimo, dviračių, jogos ir pilatesą. Moterys, kurios buvo bėgančios prieš nėštumą, gali toliau vaikščioti trečiojo trimestro pradžioje. Pasak Amerikos Nėštumo asociacijos, saugus mankštas nepadidina persileidimo pavojaus.

Pratybų nauda

Pratimai stiprina postulinius raumenis, kurie palaiko papildomą kūdikio svorį. Pratimai taip pat pagerina jūsų širdies ir kraujagyslių ištvermę, o tai gali atsipirkti trečiąjį trimestrą, kai reikia daugiau pastangų norint užbaigti įprastą kasdienio gyvenimo veiklą. Kadangi padidinate savo aktyvumo lygį, gali būti, kad jūsų kūno svoris yra lengvesnis palaikyti ar kontroliuoti pagal gydytojo rekomendacijas. Svarbiausia, kad saugus naudojimasis nėštumo metu gali sumažinti preeklampsijos ir gestacinio diabeto riziką.

Nėštumo metu treniruočių pavojus

Nėštumas yra ypatingas pavojus. Jei pasireiškė ankstyvieji susitraukimai, kraujavimas iš makšties ar padidėjęs kraujo spaudimas dėl nėštumo, gydytojas gali rekomenduoti apriboti savo fizinį krūvį arba užsiregistruoti lovoje. Venkite kontakto sporto, krepšinio, ledo ritulio, nardymo ir treniruotės dideliais aukštimais. Negerai, jei kūdikis tampa per karštas, todėl nenaudokite itin karščio. Antrame ir trečiame nėštumo trimestre vengiama bet kokios veiklos, kuri ilgą laiką yra gulint ant nugaros, nes tai gali sumažinti kraujo tekėjimą vaisiui.

Svorio metimas

Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos ir žmogaus paslaugų departamentas teigia, kad “nėštumo metu moterys turėtų priaugti svorio”. Tačiau neseniai atlikti tyrimai Švedijoje rodo, kad moterims, turinčioms daugiau nei 40 KMI, svorio sumažėjimas gali būti naudingas motinai ir kūdikiui. Jūsų gydytojas rekomenduos, ar turėtumėte įgyti, išlaikyti ar numesti svorio pagal savo sveikatos sąlygas, mitybos poreikius ir fitneso lygį. Laikydamiesi savo gydytojo nurodymų, susijusių su fizine pratima ir sveikos mitybos planu, nėštumo metu galite išlaikyti sveiką svorį.