Ar galite valgyti špinatus Gerd dieta?

Špinatai daro sveiką dietą žmonėms su gastroezofaginio refliukso liga, vadinamą GERD. Be to, kai yra vitaminų ir mineralinių medžiagų, špinatai suteikia dietiniam skaidului pagalbą virškinimui. Lygus virškinimas padeda išvengti rūgšties refliukso. Gydantis rūgšties refliuksą daugiau nei du kartus per savaitę rodo GERD. Vaistas, mažinantis skrandžio rūgšties gamybą, sumažina ar užkerta kelią rūgšties refliuksui. Acid reflukso dieta, įskaitant daržoves, padeda apsaugoti nuo simptomų.

Valgymo įpročiai

Vengti tam tikrų slopinančių maisto produktų ir sunkių maitinimų gali sumažinti GERD simptomus. Skirtingi maisto produktai gali skirtis tarp individų, tačiau įprasti veiksniai yra riebus maistas, keptas maistas, pomidorų produktai, citrusiniai vaisiai, šokoladas, kofeinas, gazuoti gėrimai ir alkoholis. Trigger maisto produktai atsipalaiduoja stemplės raumenis, todėl jis nesudaro sutarčių sandariai, kai maisto produktai patenka į skrandį, kad skrandžio rūgšties atsarginė kopija į stemplę. Dideli patiekalai gali paskubinti skrandžio ištuštinimą ir sukelti daugiau rūgščių sekrecijos, todėl padidėja rūgšties refliukso rizika. Mažų, dažnų valgių vartojimas vietoj trijų didelių valgių kiekvieną dieną gali sumažinti rūgšties refliukso simptomus.

Dietos špinatai

Špinatai veiksmingai veikia rūgšties refliukso dietą, tačiau galbūt norėsite išvengti švelnaus kremo ar padažo. Jackson Siegelbaum Gastroenterologija rekomenduoja daugumą daržovių rūgšties refliukso dietoje, tačiau siūlo vengti keptų arba kreminių daržovių. Riebalų priedai gali skatinti rūgšties refliuksą. Mėgaukitės šviežiomis, virtomis arba šiek tiek virtomis špinatais, be riebių priedų valgio metu. Įmaišykite šviežias špinatas su sumuštiniais ant grūdų.

Apsauginės medžiagos

Mineralai špinatuose yra selenas ir cinkas. Selenas gali turėti savybių, apsaugančių stemplę. Dažnas GERL rūgšties refliuksas gali sugadinti ląsteles ir sukelti Baretto stemplę. Šis sutrikimas gali sukelti stemplės vėžį. Pasak tyrėjų Jeilio universiteto medicinos mokykloje ir Bazelio universitete (Šveicarija), nustatyta, kad cinkas slopina skrandžio rūgščių sekreciją. Tyrimas, paskelbtas 2010 m. Rugpjūčio mėn. “American Journal of Gastroenterology”, pažymi, kad 12 savanorių ir laboratorinių gyvūnų cinko dozės sumažino skrandžio rūgšties sekreciją.

Maisto produktų pasirinkimas

Mityba GERD simptomams sumažinti arba šalinti yra mažai riebus maistas, daržovės, ne citrusiniai vaisiai ir sveiki grūdai, tokie kaip duona, makaronai ir grūdai. Pasirinkite liesos mėsos su visais pastebimais apipjaustytais riebalais, naminius paukščius be odos ir žuvies. Pasirinkite mažai riebalų ir neriebalinių pieno produktų. Jei po valgio su špinatais atsiranda rūgšties refliukso, apsvarstykite kitus maisto produktus ar ingredientus valgio metu. Norėdami surasti savo trigerių maisto produktų, laikykite maisto dienoraštis savaitę. Atkreipkite dėmesį į maistą, kurį valgote, ir po simptomų, kuriuos galite patirti vėliau, kad surastumėte savo pačių veiksnius. Jūs galiausiai galite pašalinti piktnaudžiaujančius maisto produktus iš savo dietos.