Ar linų sėklos padeda su svorio mažėjimu?

“Flaxseed” maisto papilduose nėra stimuliuojančių ar augalinių ingredientų, kurie gali būti naudingi svorio mažinimui. Flaxseed yra palyginti mažai kalorijų ir suteikia naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip omega-3 riebalų rūgštys ir pluoštas, kurie gali padėti skatinti svorio mažėjimą. Tačiau jūs negalėsite prarasti svorio, nebent vartosite sumažintą kalorijų dietą kartu su linų sėklomis. Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami mitybą arba vartodami bet kokius papildus.

Kalorijos

Flaxseed gali padėti numesti svorį, nes jis yra mažai kalorijų turintis maistas. Kiekvienas 1 šaukštas patiekalo šio maisto yra tik 55 kalorijų. Ši suma yra daug mažesnė už linų sėmenų aliejų, esant 120 kalorijų už 1 valgomą šaukštą. Jei esate aktyvus, gliukozės kalorijas galite įrašyti gana greitai. 10 minučių sezonas plaukimo kryptimis arba 5 minutės šokinėjimo virvę degtų 55 kalorijas.

Dietinis riebalų kiekis

Flaxseed yra vidutiniškai turtingas sveikų dietinių riebalų, nes jame yra 4,3 gramų kiekvienoje 1 šaukštas patiekiamas. Tai gali būti naudinga svorio mažinimui, nes nesočiosios riebalai padidina sotumą. Sveiki riebalai taip pat skatina bendrą sveikatą, nes tai padeda jūsų organizmui įsisavinti maistines medžiagas ir aprūpinti energija.

Omega-3 riebalų rūgštys

Linų sėmenys yra gausus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, riebalų tipas, kuris gali padėti sumažinti uždegimą ir skatinti širdies sveikatą. Be to, omega-3 riebalų rūgštys gali padėti sėklų sėkmę svorio mažinimui. Remiantis tyrimo duomenimis, paskelbtais 2007 m. Gruodžio mėn. Leidinyje “The American Journal of Clinical Nutrition”, žuvų taukų vartojimas gali padėti sumažinti riebalų kiekį kraujyje, kuris gali padėti sumažinti svorį. (Žr. 1 ir 5 nuorodas)

Angliavandeniai

Nors angliavandeniai jūsų kūnui suteikia energijos, mažai angliavandenių dietos gali būti veiksmingos svorio mažinimui. Linų sėmenys gali būti naudinga papildant tokias dietas, nes jame yra tik 3 g angliavandenių už 1 valgomą šaukštą.

Sumažinant angliavandenių suvartojimą gali padėti svorio mažinimas, vartojant tam tikrus angliavandenius, tokius kaip pluoštas, gali padidinti savo mitybos pastangas. Mitybos skaidulos yra angliavandenių tipas, kuris padeda virškinti ir gali padėti sustabdyti jūsų apetitą, todėl jis yra naudingas dietai. Kiekvienoje 1 valgomojo šaukšto patiekalo iš linų sėklų yra 2,8 g maistinių skaidulų.

Flaxseed yra mažai baltymų, nes kiekvienoje 1 šaukštas patiekiama 1,8 gramo. Nors dietos, kurioms būdingas didelis baltymų kiekis, gali būti sėkmingos svorio mažinimui, dietos metu didelis baltymų kiekis nėra būtinas. (Žr. Literatūros sąrašas 1)

Flaxseed nėra itin turtingas vitaminais ir mineralais, bet jame yra kalcio. Kalcis skatina kaulų sveikatą ir taip pat padeda numesti svorį. 2011 m. Birželio mėn. “Klinikinio mitybos” klausime pateiktame tyrime nustatyta, kad kalcio ir vitamino D papildai padidino kalorijų deginimą ir riebalų deginimą. Flaxseed neturi vitamino D, todėl gali prireikti jį vartoti su pienu ar kitu vitamino D šaltiniu.

Maistinė lasteliena

Baltymas

Kalcis