Ar sprinto batai padaro jus greičiau?

Nepamirškite, kaip vaikas, kai tikėjotės, kad nauja, netikra poros žvilgančių sportinių batelių iš tikrųjų sukėlė greičiau? Šiandien ši idėja gali atrodyti kvaila, nebent, žinoma, esate sprinteris. Taip yra dėl to, kad sprinto batai daro jus greičiau. Nors tai yra daug daugiau apie dizainą nei batų išvaizda, jie labai skiriasi nuo laimėjimo ir pralaimėjimo sprinto iki finišo.

Kokie spikai daryti tau

Trasos spynos debiutavo maždaug 1850 m. Tada, kaip dabar, sprinto smaigai buvo pagaminti iš spygliuočių, išsikišusių nuo batų pado. Smaigai yra tik po pėdos rutuliu, po kulna mažai arba be pamušalo. Batai yra specialiai suprojektuoti taip, kad sprinteriai veiktų greičiau.

Ant tavo pirštų

Sėdynių padėtis po pėdos rutuliu suteikia jums kuo didesnį traukos kiekį kiekvieną kartą, kai pėda nukrenta ant žemės ir stumia. Aukščiausia rankena, kurią užtikrina smaigalys, ne tik neleidžia jums slysti, bet ir sutelkia visą savo energiją, kad judėtų kūnas į priekį. Be smaigalių, paslydimas sifonuotų energiją, kuri būtų geriau naudojama, greičiau perkeliant jus į finišo liniją.

Laikas keliu

Svarbiausia, nei traukos, yra smaigalių vieta. “Sprinting” bateliai, esantys po jūsų kojomis, verčia jus pakilti ant pirštų, kai važiuojate. Kuo mažiau laiko, kai jūsų kojos kontaktuos su žeme, tuo greičiau važiuojate. Kiti batai leidžia jums vaikščioti daugiau savo kojų nei sprinto batai, o tai reiškia, kad jūsų pėdos praleidžia daugiau laiko ant žemės ir mažiau laiko juda į priekį per orą.

Batų savybės

Perkant sprinto šuolius, ieškokite kuo mažiau batų. Jie turėtų būti lengvumo ir specialiai skirti sprinti. Nepamirškite, kad įsigijote spąstus, skirtus vidutiniam atstumui ar kryžkelėms. Jie sveria daugiau ir turės tam tikrą polinkį po kulna. Plastmasinė plokštelė po pirštu, kad smaigai įsuktų, turėtų būti pakankamai sunkūs, kad apsaugotumėte savo koją, kai ji liečiasi su žeme. Įsigykite modelį, kuris ateina su raktą ir leidžia jums išjungti spąstus, kad galėtumėte naudoti ilgiau ar trumpesnius įvairius bėgių kelio paviršius ir oro sąlygas.