Ar yra vitamino B12 svorio netekimo naudos?

Tinkama mityba gali sukelti ar pažeisti jūsų sveikatą, įskaitant jūsų sugebėjimą išlaikyti sveiką svorį. Bet tai nereiškia, kad viena maistinė medžiaga leis jums prarasti svorį. Yra keletas ankstyvų įrodymų, kad vitaminas B-12 skirtas svorio kontrolei, bet jūs neturėtumėte ja pasikliauti kaip magišką kulką, skirtą pertekliniam svareliui išmesti.

B-12 ir svorio būklės įrodymai

Yra preliminarūs tyrimai, parodantys tinkamą vitamino B-12 būklę, gali atlikti svarbų vaidmenį kontroliuojant svorį. Viename tyrime, paskelbtame 2013 m. “Medicinski Glasnik”, beveik 1000 žmonių pastebėjo B-12 lygius, kad ieškotų ryšių tarp B-12 lygių ir kūno svorio. Autoriai nustatė, kad žmonės su mažu vitaminu B-12 dažniau susiduria su antsvoriu ir nutukimu, tuo tarpu žmonės su sveikam B12 lygiui linkę išlaikyti sveikesnį kūno svorį. Kitas tyrimas nustatė panašius rezultatus nėščioms moterims. Šis tyrimas, paskelbtas 2015 m. “PLoS One” numeryje, nustatė, kad nėščios moterys su mažu B-12 lygiu gali būti nutukusios. Nors 2014 m. Tyrimas su maitinosiomis medžiagomis nustatė tą patį ryšį tarp antsvorio ir nutukusių paauglių. Nors šie tyrimai rodo, kad žemas B-12 lygis koreliuoja su didesniu kūno svoriu, tai nebūtinai reiškia, kad gauti daugiau vitamino B-12 padės jums numesti svorio. Norėdami tai padaryti, vis tiek reikia kalorijų turinčios dietos ir treniruočių programos.

Vitaminas B-12 ir fizinis pratimas

Nors nežinote, ar vitaminas B-12 gali tiesiogiai padėti numesti svorį, žemas B-12 lygis gali trukdyti aktyviam gyvenimui, kurį turėsite laikytis, jei norite išmesti svarų. Žemas vitamino B-12 kiekis sukelia anemiją, dėl kurios galite jaustis nuovargis ir lengvai prarandate kvėpavimą – ne geriausias jausmas, jei norite dirbti sporto salėje. Taip yra todėl, kad B-12 paprastai padeda jums padaryti sveiki raudonąsias kraujo kūnelius, galinčius transportuoti deguonį. Be pakankamai B-12, jūsų raudonųjų kraujo ląstelių sunkiau laikyti deguonį savo audiniuose, o jūs pradėsite lengviau jaustis. Jei šiuo metu kenčia nuo anemijos dėl B-12 trūkumo, šis trūkumas gali būti ištaisytas Padės jums jaustis daugiau energijos, taigi, jūs galite būti aktyvesni, sudeginsite daugiau kalorijų ir sumažins svorį. Jei įtariate, kad turite anemiją, pasitarkite su gydytoju.

B-12 maistas ir svorio kritimas

Net jei B-12 nėra svorio netekimas, visi natūraliai vitamino B-12 maisto produktai gali padėti jums prarasti svorį. B-12 yra daugiausia mėsos ir vėžiagyvių – kaip jautiena, kalakutiena, krabas ir midijos – ir kiaušiniai. Pavyzdžiui, 3 kilogramų kalakutienos riekelės turi 0,8 mikrogramų vitamino B-12 arba vieną trečdalį 2,4 mikrogramų, kurių reikia kasdien. 3 tablečių miltai yra 20 mikrogramų, 8 colio pieno stiklinės yra 1 mikrogramo, o kiaušinis – 0,4 mikrogramai. Šie maisto produktai turi kitą maistinę medžiagą – baltymus. Ir dietos, kurių sudėtyje yra didelis kiekis baltymų, gali padėti numesti svorį. Vienoje apžvalgoje, paskelbtoje Dabartinėje nuomonėje dėl endokrinologijos, diabeto ir nutukimo 2008 m., Pažymima, kad vidutiniškai didelė baltymų mityba padeda mažinti svorį ir pagerina kūno sudėtį – riebalų kiekio ir lieso audinio kiekio matuojant jūsų kūnas. Įtraukus liesos mėsos, kiaušinių ir pieno produktų, padidėja baltymų sunaudojimas, siekiant palaikyti riebalų nuostolius, ir tai užtikrina, kad jums reikia B-12.

Imtis visuotinio požiūrio į svorio kritimą

Prarasti svorio reikia daugiau nei vieno paprasto pakeitimo – kaip gauti daugiau vitamino B-12. Jums reikės atlikti keletą nedidelių pakeitimų ilgalaikiam svorio netekimui. Be to, kad valgote liesą baltymą, turintį daug vitamino B-12, turėtumėte užpildyti savo mitybą sveikais grūdais, vaisiais, riešutais, ankštimis ir daugybe daržovių. Sumažinkite savo kalorijų kiekį per dieną nuo 500 iki 1000 kalorijų, kad sumažintumėte svorį per savaitę nuo 1 iki 2 svarų. Padidinkite savo svorio netekimo rezultatus su širdies ir kraujagyslių pratybų deriniu, pvz., Greitu pėsčiųjų važiavimu, važiavimu dviračiu, bėgiojimu ar japoniumi, taip pat stipriąsias treniruotes, skirtas padėti kurti kaloringą raumenų audinį. Jei kyla kokių nors sveikatos problemų, prieš pradėdami mitybos ir fizinio krūvio planą pasitarkite su savo gydytoju.