Aukšto baltyminio maisto produktų, skirtų tiems, kuriems yra vėžys, sąrašas

Gauti vėžio diagnozę gali būti bauginanti ir nepaprastai didelė. Geros mitybos prioritetas gali palengvinti vėžio gydymo diskomfortą ir pagerinti jo rezultatus. Vartojimas pakankamo kiekio baltymų yra pagrindinis tinkamo mitybos elementas vėžiu sergantiems pacientams.

Baltymai atlieka svarbų vaidmenį daugelyje kūno funkcijų, įskaitant jungiamojo audinio, raumenų, fermentų ir raudonųjų kraujo kūnelių palaikymą ir augimą. Tai taip pat padeda išlaikyti tinkamą hidrataciją ir imuninę funkciją. Vėžiu sergantiems pacientams gali pasireikšti hipermetabolizmas, būklė, pakeičianti kūno baltymų ir kalorijų kiekį. Vartojimas pakankamai kalorijų ir baltymų su vėžiu gali padėti išlaikyti savo imuninę sistemą, užkirsti kelią svorio netekimui, stiprinti jėgą ir padėti palengvinti vėžio gydymo šalutinį poveikį.

Individualūs kalorijų ir baltymų poreikiai priklauso nuo svorio, amžiaus, lyties, aktyvumo lygio, vėžio tipo ir kitų veiksnių. Rekomenduojama paros dozė baltymams suaugusiesiems yra nuo 45 iki 60 gramų per dieną. Abramsono vėžio centras rekomenduoja apskaičiuoti baltymų poreikius dalydamas savo dabartinį svorį svarais iš dviejų. Atsakymas bus lygus baltymų gramų kiekiui vartoti kasdien. Tiek baltymų, tiek kalorijų poreikiai gali padidėti vėžiu. Remiantis Stanfordo medicinos vėžio instituto duomenimis, vėžiu sergantiems pacientams reikia stengtis suvartoti ne mažiau kaip 25-35 kalorijų vienam kilogramui svorio per dieną.

Sudėtyje yra aminorūgščių, baltymai laikomi visiškomis arba neišsamomis, priklausomai nuo jų sudėtyje esančių amino rūgščių kiekio ir tipų. Visaverčiuose baltymuose yra visų esminių amino rūgščių. Dauguma gyvulių baltymų yra visiškai. Neužbaigtiems baltymams trūksta vienos ar daugiau esminių amino rūgščių. Kad organizmas gautų tinkamą baltymą, nekompleksiniai baltymai turi būti sujungti ir valgyti taip, kad būtų užtikrintos visos esminės amino rūgštys. Du ar daugiau nekompleksinių baltymų, kurie kartu aprūpina visas esmines amino rūgštis, vadinamos papildomomis baltymo medžiagomis. Komplementarinių baltymų pavyzdys yra grūdai ir ankštiniai augalai. Dauguma augalų baltymų šaltinių, išskyrus sojų ir kinono, yra neišsamios.

Mėsa, paukštiena ir žuvis yra geri baltymų šaltiniai, nes jie tiekia apie 21 gramą baltymų per 3 unciją. Vienas kiaušinis yra 7 gramai baltymų, o 1 puodelis pieno yra 8 gramai. Pusė puodelio tofu suteiks 14 gramų baltymų, o ketvirtadalis puodelio riešutų arba 2 šaukštai žemės riešutų sviesto – 7 gramai. Daržovės supakuoja apie 2 gramus baltymų, kurie yra pusė puodelio virtos arba 1 puodelio žalios. Baltymų papildai ir maistiniai gėrimai gali pridėti papildomų baltymų į savo mitybą, jei negalėsite pakankamai valgyti tik per maistą. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš pradėdami vartoti burnos maistinius papildus.

Baltymų svarba su vėžiu

Baltymų ir kalorijų reikia vėžio

Baltymų tipai

Aukšto proteino maisto produktai ir gėrimai