Gali saldymedis sukelti spalvą išmatose?

Išmatų spalva yra tema, dėl kurios galite neklysti ar sujaudinti aptarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Dauguma žmonių turi tai, ką jie laiko normaliomis išmatomis, tačiau, kai jūsų eliminacija atrodo kitokia nei jūsų lūkesčiai, galbūt manote, kad jūsų spalvos išmatos yra nenormalios ir kelia susirūpinimą. Įvairūs veiksniai prisideda prie spalvotų kepenų, įskaitant saldymedžio saldainius.

Juodos kėdės

Juodosios išmatos gali rodyti kraujavimą viršutinėje virškinimo sistemos dalyje, daugiausia stemplėje ir skrandyje. Tačiau dažniausiai ne, juodos arba tamsios spalvos išmatos gali būti jūsų dietos ir gyvenimo būdo rezultatas. Geležies papildų, rūkymo ir maisto produktų, kurie yra juodos arba tamsiai raudonos spalvos, vartojimas gali padėti pašalinti juodus išmatas, įskaitant vynuogių sultis, tamsaus šokolado slapukus ir juodąjį saldymedį. Juodos išmatos, susijusios su mityba, nerimą kelia. Pasitarkite su savo gydytoju, jei nesate vartoję saldymedžio ar kitų panašių dažų maisto produktų, kad nustatytumėte savo problemos priežastį.

Raudonos taburetės

Kartais galite pastebėti, kad jūsų išmatose yra ryškiai raudonos spalvos. Medicininiai dažiklio pokyčiai yra kraujavimas iš apatinio virškinamojo trakto, įskaitant kraujavimą iš hemoragijos tiesiosios žarnos. Kraujavimas bet kur jūsų virškinamojo trakto gali kelti nerimą ir nusipelno gydytojo kelionės. Ryškiai raudona spalvos išmatos spalva taip pat gali būti sukelta dietiniais būdais. Raudonos saldymedžio kepsnys yra tarp maisto produktų, kurie gali sukelti šį ryškumą dubenyje.

Žalia kėdės

Žalios išmatos dažniausiai yra tokios, kad virškinimo trakte yra daug neapdorotos tulžies. Perdozavimo metu tulžys suskaidomas, tačiau, jei atsiranda viduriavimas, maistas per jūsų sistemą perkelia taip greitai, kad tulžys neturi laiko suskaidyti. Daugelis rūšių saldymedžio saldainių iš tikrųjų nėra pagaminti su žolelių saldymedis, o su anizuoto aliejaus, o saldainiai – daugiausia cukrus. Per daug cukraus vartojimas arba jautrumas anizo aliejui gali sukelti diskomfortą su virškinimo trakte ir viduriavimą, dėl ko gali atsirasti žalia išmatos.

Virškinimo laikotarpis

Supratimas apie virškinimo pagrindus gali padėti nustatyti, ar saldymedis yra jūsų neįprastos išmatų spalvos veiksnys. Maistas, kurį valgote, lieka viršutiniame virškinimo trakte iki aštuonių valandų, kai valgote, prieš pradėdami vartoti storąją žarną. Kartą storoje žarnoje, taip pat vadinama storosios žarnos dalimi, maistinės medžiagos absorbuojamos iš dalies virškinamajame maiste, o nesuvirškusi medžiaga sugeria vandenį. Daugeliu atvejų negalima pašalinti bent 24 valandas po valgio. Visiškas pašalintas bet kuris jūsų vartojamas prekes gali užtrukti iki trijų dienų. Jei esate susirūpinę dėl savo išmatų spalvos, stebėkite, kada valgėte saldymedį ir per keletą dienų patikrinkite savo išmatų spalvą, kad nustatytumėte, ar saldainis yra kaltininkas.