Aktyvus ir pasyvus judesio diapazonas

Judėjimo diapazonas, arba ROM, nurodo, kiek toli jungiasi judesiai fizinės ir fizinės terapijos metu. Raumenų jėga ir lankstumas yra pagrindinės judėjimo sudedamosios dalys. Veikimo stoka dėl sužalojimo ar ligos lemia šių dviejų gyvybiškai svarbių funkcijų mažėjimą. Judėjimo diapazonas padeda išlaikyti judėjimą, ištempdamas raumenis ir judindamas sąnarius. Sąvokos, aktyvios ir pasyvios, apibrėžia energiją už judesio. Aktyvus judesio diapazonas – tai pratimai, kuriuos atliekate patys. Pasyvus reiškia, kad kas nors jūsų darbą.

Apibrėžimai

Aktyvus judesių pratybų diapazonas yra skirtas žmonėms, kurie bando padidinti arba palaikyti lankstumą savarankiškai. Jie nereikalauja jokios pagalbos, kad galėtų atlikti paprastus judesius, pvz., Rankos ratus ar pirštų lankstymą. Pasyvus judesio diapazonas – tai tas, kas fiziškai juda jūsų kūno dalimi. Tai nereikalauja paciento pastangų. Pavyzdžiui, terapeutas gali švelniai suvokti ranką ir perkelti jį apykaitiniu judesiu. Esant aktyviam, judate ranką, nes pasyvus, kitas juda.

Svarba

ROM pratimai yra gyvybiškai svarbūs, nesvarbu, ar jie yra pasyvūs, ar aktyvūs. Judėjimo diapazonas padeda išlaikyti judumą. Be ROM, kai kurie pacientai praranda lankstumą jų sąnariuose. Tiems, kurie gali judėti savarankiškai, aktyvus judesių diapazonas palaiko raumenis elastingą ir veikiantį, taip pat padidina lankstumą. Pasyvus ROM neleidžia besilaikantiems ar nejudantiems žmonėms vystytis raumenų atrofijai arba sutrumpinti. Be ROM, sąnarys galiausiai užrakins.

Pasirinkimas

Sprendimas naudoti aktyvųjį ar pasyvų judesių diapazoną priklauso nuo daugelio veiksnių. Kai kurie žmonės yra neįgalūs dėl sužalojimo ar ligos. Šiems žmonėms pasyvus yra vienintelis įmanomas pratimas. Pasyvus ROM kartais yra bandymo įrankis, leidžiantis nustatyti, kiek tolygiai jungtis. Dažnai sąnariai aktyviai judesiai pasyviai judesni. Asmeniui, kenčiančiam nuo raumenų ar nervų pažeidimo, gali būti naudingas pasyvus ROM, net jei jis pats gali judėti, nes sąnarys gali sulaužyti. Aktyvi mankšta yra būtina raumenims sukurti.

Skirtumų

Aktyvus judesio diapazonas padeda sustiprinti raumenis. Tai reiškia raumenų ir sąnarių tinkamumo tobulinimą tuo pačiu metu. Jei asmuo gali visiškai perkelti galūnę, aktyvios pratybos yra geriau pagerinti tonizavimą ir stiprumą. Pasyvus ROM palaiko lankstesnes jungtis. “Drugs.com” praneša, kad raumenys nesibaigia iš pasyvių ROM pratimų. Todėl jie nepasitvirtina. Pasyvus pratimas suteikia pakankamai judesio išlaikyti lankstumą.