Skrandžio šlapimo pūslės diagnozė

Šlapimo pūslė yra raumenų organas, kuris kaupia šlapimą. Paprastai jis yra apsaugotas nuo sužalojimo kauluose dubens, bet kai jis pilnas, jis prasiskverbia į pilvą, todėl jis gali būti sužalotas. Trauminiai sužalojimai, kurie perlauna dubenį, taip pat gali sulaužyti šlapimo pūslę. Šlapimo pūslės plyšimas gali sukelti šlapimo išsiliejimą iš šlapimo pūslės ir gali išgydyti patys arba reikalauti operacijos.

Simptomai

Kai šlapimo pūslė yra pažeista, “MedlinePlus” paaiškina, tai gali sukelti keletą simptomų, dėl kurių gydytojai gali įtarti plyšio šlapimo pūslės diagnozę. Pacientams gali būti sunkus pilvo ir dubens skausmas. Dažnai pacientas taip pat turi kraują šlapime, o šlapinimasis bus sunkus ir skausmingas. Dehidratacija taip pat yra įmanoma dėl skysčių praradimo.

Diagnozė

Kaip teigia Ohajo valstijos radiologijos departamentas, vienos rūšies bandymas, kurį galima atlikti, kad diagnozuotų plyšę šlapimo pūslę, yra atgaline cistografija. Šiuo testu kateteris įterpiamas į šlapimo pūslę, o į šlapimo pūslę įpurškiamas skystas kontrastinis agentas. Šis kontrastas matomas rentgeno spinduliuote, o jei šlapimo pūslė yra pažeista, skystis yra išsisklaidęs iš organo. Kompetencijos nuskaitymai taip pat gali būti naudojami diagnozuojant šlapimo pūslės plyšimą.

Tipai

Yra dviejų pagrindinių skaldytų šlapimo pūslių tipų, paaiškina UrologyHealth. Paprastai intraperitoninis plyšimas atsiranda šlapimo pūslės viršuje. Šio tipo sužalojimas paprastai sukelia šlapimą į pilvo ertmę, taigi yra ir kitų pilvo organų. Kita vertus, periferozinis plyšimas paprastai būna dugne ar šlapimo pūslės šone. Tokios rūšies sužalojimas paprastai sukelia šlapimo nutekėjimą į audinį aplink šlapimo pūslę, bet ne į pilvo ertmę.

Gydymas

Poveikis šlapimo pūslės tipui nurodo, kaip gydoma šlapimo pūslė. Nedideli ekstraperatoniniai plyšimai gali būti gydomi, įdėdami didelį kateterį į šlapimo pūslę, kuris ištuštins visą šlapimą ir kraują iš šlapimo pūslės, kol žaizda išgydys. Jei skylė šlapimo pūslėje yra didelė arba negydo šio gydymo, reikia atlikti chirurginę operaciją, skirtą ištaisyti skylę. Kita vertus, intraperitoninės plyšimo operacijos reikalauja chirurginio remonto.

Atkūrimas

Nors skrandžio šlapimo pūslės diagnozė gali būti nelengva, dauguma pacientų per kelias savaites atgauna įprastą šlapimo pūslės funkciją, paaiškina UrologyHealth. Antibiotikai dažnai skiriami siekiant užkirsti kelią infekcijų vystymuisi. Kai kuriais atvejais pacientams kelias mėnesius gali pasireikšti padidėjęs šlapimo pūslė, kuris yra šlapimo pūslės pamušalo uždegimas. Tai gali būti gydoma vaistiniais preparatais, kol būklė išsilygins.