Uždegimas ir sąnarys

Sakralijos sąnario traumos yra skausmingos ir gali pakenkti bet kokio bėgikio mokymo grafikai. Didžioji pora sąnarių, esančių sėdmenų srityje abiejose pusėse nuo stuburo pagrindo, yra sudėtinė SI dalis, apimanti daugiausia galinės dalies dubens juostos. Kiekvienas SI jungtis stabilizuojasi sudėtingu raiščių jungčių rinkiniu, kurį palaiko raumenų tinklas. Kai esate vertikalioje padėtyje, SI sąnariai palaiko visą viršutinės kūno svorį. Lengva įsivaizduoti, kaip SI sąnarių skausmas gali sustabdyti net patį entuziastingą bėgikį.

Traumos simptomai

SI sąnario traumos yra dažna nugaros skausmo priežastis, nuo 15 iki 25 procentų žmonių, kurie eina į savo gydytojus, kuriems yra nugaros skausmai. Simptomai yra santykinai pastovus skausmas, lokalizuotas vienoje žemutinės nugaros pusėje ir svyruoja nuo skausmo iki aštrumo. SI sąnarių skausmas dažnai pasklinda į sėdmenis ir kirkšnį, taip pat gali plisti į koją, dėl to ji gali būti klaidinga dėl išialgijos. Simptomai paprastai būna blogesni stovint ar vaikščiojant, o gali susižaloti, sėdėdami ant kieto paviršiaus arba nuleidus lovoje. Tipiškas yra skausmas ir standumas, kai išlipa iš lovos ryte arba ilgai sėdėdamas, ypač vairuojant.

SI sąnario skausmo priežastys

SI sąnarių skausmas atsiranda tada, kai sužalojimas ar būklė dirgina sąnarius arba palaikomojo pobūdžio raumenis ir raiščius aplink jungtį. Tai gali būti vienintelis trauminis įvykis, pvz., Sunkus kritimas ant sėdmenų, arba ilgesnis laikotarpis dėl pakeistos biomechanikos, pvz., Kojų perviršis ar raumenų disbalansas aplink dubens juostą. Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu daro įtaką raiščių dilimui, kuris keičia dinamiką aplink SI sąnarius ir suteikia moterims didesnę žalą nėštumo metu ir po jo. Dar viena galima SI sąnarių skausmo priežastis yra normalus sąnarių paviršių nusilpimas, kuris atsiranda senstant.

Sumažinti skausmą

Nepriklausomai nuo priežasties, pirmieji žingsniai, atsirandantys iš ūminio SI sąnario traumos, yra skausmo ir uždegimo mažinimas. Būtinas pradžia yra pertrauka nuo streso, kuris pabrėžia sąnarį, pvz., Važiavimas. Priešuždegiminiai vaistiniai preparatai ankstyvosiose stadijose padeda atleisti daugumą žmonių, o simptomai yra labiausiai opūs. Prieš pradėdami vartoti bet kokius naujus vaistus, visada pasitarkite su gydytoju. Šaltoji terapija taip pat naudinga, tačiau niekada nenaudokite ledo pakuočių tiesiai ant odos arba daugiau nei 15 minučių. Taip pat gali būti naudinga chirapraktika ir fizikinė terapija, pvz., Pulsinis ultragarsas ir SI sąnarių mobilizavimas.

Darosi geriau

Kai uždegimas yra kontroliuojamas, atkreipkite dėmesį į gydymą, atkreipiant dėmesį į normalią jungties funkciją ir užkirsti kelią būsimoms problemoms. Priešgaisrinė mityba, įskaitant prieskonius, tokius kaip ciberžolė ir imbieras, kartu su pagrindinių antioksidantų ir omega-3 riebalų rūgščių papildymu, padės išlaikyti uždegiminį skausmą. Smegenų stabilizavimas ir pagrindiniai pratimai yra būtini raumenų pusiausvyros sutrikimų korekcijai ir SI stiprintuvų pridedamam stiprumui. Reguliarus klubo ir kojos raumenų išsišakojimas yra būtinas tolesniam raumenų balansavimui aplink dubens sritį ir užtikrina įprastą judesį visose sąnariuose.

Deja, SI sąnario traumos gali užtrukti keletą mėnesių, o skausmas tik padidina tikimybę, kad tolesnė žala. Išplėstinė pertrauka nuo važiavimo, tęsiant važiavimą be svorio, pvz., Važiavimas dviračiu, padidins jūsų šansus įveikti.

Bottom Line