Antioksidantai mėlynės vs razinos

Razinos turi pranašumą prieš mėlynes, jei ieškote maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas B-6 ir geležis, tačiau, jei norite padidinti antioksidantų, pasirinktumėte mėlynės per razinus. Razinos turi nedidelį kiekį dviejų dietinių antioksidantų – vitaminų C ir E, bet mėlynės reguliuoja dieną penkis kartus daugiau tiek vitaminų. Jūs taip pat gausite daugybę antioksidantų flavonoidų iš morkų.

Apibūdinti antioksidantai

Visus gyvybės palaikymo darbus jūsų kūne, nuo energijos gaminimo iki audinių ir hormonų sintezavimo, atlieka molekulės, sąveikaujančios su kitomis molekulėmis. Šios reakcijos sukelia nesveikų šalutinių produktų, įskaitant molekules, vadinamas laisvuosius radikalus. Laisvieji radikalai taip pat gaminami, kai jūsų kūnas reaguoja į stresorius, pvz., Saulės šviesą ir oro taršą, pagal 2010 m. Liepos mėn. “Pharmacognosy Review” ataskaitą. Kadangi laisvieji radikalai sąveikauja su ląstelėmis, jie sukelia žalą, vadinamą oksidaciniu stresu. Štai kodėl medžiagos, neutralizuojančios laisvieji radikalai, prieš tai jie daro žalą ląstelėms, vadinamos antioksidantais. Be antioksidantų, laisvųjų radikalų sukaupta žala kaupiasi ir gali sukelti tokias ligas kaip vėžys ir aterosklerozė.

Vitaminas C sustabdo laisvus radikalus

JAV žemės ūkio departamentas teigia, kad vitaminas C turi didelę galią neutralizuoti daugybę laisvųjų radikalų. Remiantis Linuso Paulingo instituto duomenimis, ne tik apsaugo visų tipų ląsteles, bet ir vandenyje tirpstantis vitaminas taip pat saugo laisvųjų radikalų nuo žalingų baltymų, riebalų, angliavandenių ir DNR. Vienoje puodelio žalių morkų yra 14 miligramų vitamino C, palyginti su 3 miligramais toje pačioje dalis razinos. Moterys kasdien suvartoja 75 miligramus vitamino C, o vyrams – 90 miligramų.

Vitaminas E apsaugo riebalus

Vitaminas E turi vieną pagrindinį darbą: suteikti antioksidacinę apsaugą esminiams riebalams visame kūne. Šiuo vaidmeniu jis sustabdo laisvuosius radikalus, kol jie sunaikina riebalus, kurie užpildo gyvybiškai svarbias darbo vietas, pavyzdžiui, formuojasi korinio struktūros, reguliuoja genus ir gamina energiją. Vitaminas E taip pat apsaugo riebalus lipoproteiniuose, kurie perneša kraujyje cholesterolio kiekį. Pasak Linus Pauling instituto, lipoproteinų sugadinimas gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Jūs gausite 0,8 miligramo vitamino E iš 1 puodelio mėlynių ir vos 0,2 miligramo iš razinos. Jūsų rekomenduojamas vitamino E dozavimas yra 15 miligramų per parą.

Antioksidantai flavonoidai

Flavonoidai yra labai didelė medžiagų grupė, kurią gamina augalai. Jie nesuteikia mitybos pranašumų, tačiau jie apsaugo jūsų sveikatą reguliuojant ląstelių ryšį ir veikdami kaip antioksidantai. Mėlynės yra gausus flavonoidų šaltinis, kurio sudėtyje yra daugiau kaip 500 miligramų flavonoidų 1 puodelio porcijoje, pagal USDA nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazę. Palyginimui, razinos yra tik apie 1 miligramą. Jei pasirinksite, ekologiškai išaugintos mėlynės gali suteikti daugiau flavonoidų nei įprastai auginamų vaisių, pagal USDA tyrimus, paskelbtus 2008 m. Liepos mėn. Leidinyje “Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas”.