Ar baltymai, angliavandeniai ar riebalai labiausiai kalorijų už gramą?

Baltymai, angliavandeniai ir riebalai yra trys maistingųjų medžiagų, sudarančių visus maisto produktus. Daugelis maisto produktų yra dviejų ar trijų skirtingų makroelementų deriniai. Kai kurių makroelementų sudėtyje yra daugiau kalorijų grame nei kiti, ir jie turėtų būti vartojami nuosaikiai. Derinant tinkamas angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekį savo mityboje galite padėti patenkinti maistinių medžiagų poreikius išlaikant sveiką kūno svorį.

Baltymas

Baltymai yra maisto medžiagos, tokios kaip mėsa, žuvis, jūros gėrybės, vištiena, pienas, kiaušiniai, sojos produktai, jogurtas, sūris, riešutai, sėklos ir ankštiniai augalai. Baltymai suteikia 4 kalorijas grame. Vaikų baltymų platinimo diagnozė yra 10-35 proc., Tai reiškia, kad jei esate suaugęs, 10-35 proc. Dienos raciono turi būti gaunami iš baltymų. Kadangi baltymai aprūpina 4 kalorijas grame, tai reiškia, kad Medicinos instituto baltymų rekomendacijos 2000 kalorijų dietai yra tarp 50 g ir 175 g baltymų per dieną.

Angliavandeniai

Angliavandeniai yra maistinės medžiagos, įeinančios į krakmolingus maisto produktus, tokius kaip duona, grūdai, ryžiai, makaronai, bulvės, ankštiniai augalai, kukurūzai ir žirniai, yra pieno ir pieno produktuose, stalo cukrus, desertai ir kepiniai. Pluoštas taip pat yra angliavandenių forma. Kaip baltymai, angliavandeniai suteikia 4 kalorijas grame. Tačiau Medicinos instituto AMDR už angliavandenius suaugusiems yra nuo 45 iki 65 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio. Tai reiškia, kad jei esate suaugęs, vartojantis 2 000 kalorijų dietą, jūs turėtumėte vartoti nuo 225 g iki 325 g angliavandenių per dieną.

Riebalai

Riebalai suteikia daugiau kalorijų grame – 9 – nei baltymai ar angliavandeniai. Suaugusiųjų riebalų suvartojimo AMDR medicinos institutas yra nuo 20 iki 35 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio. Todėl, jei esate suaugęs, vartojantis 2 000 kalorijų per dieną, jūsų riebalų kiekis turi būti nuo 44 g iki 78 g per parą. Sotieji riebalai yra riebalų rūšis, kurios, vartojant per daug, gali padidinti širdies ligų riziką. Todėl JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja apriboti prisotintą riebalų kiekį iki mažiau nei 10 proc. Savo kasdienio kalorijų kiekio. Tai reiškia, kad jei vartojate 2 000 kalorijų dietą, turėtumėte riboti vartojamą sočiųjų riebalų kiekį mažiau kaip 23 g per dieną.

Rekomenduojami pašarų priedai

Medicinos institutas taip pat nustatė rekomenduojamas angliavandenių ir baltymų maistines pašalpas. RDA yra mažiausias maistinių medžiagų kiekis, reikalingas patenkinti 97-98 proc. Kiekvieno amžiaus ir lyties grupės žmonių poreikius. Medicinos instituto RDA angliavandenių atveju yra 130 g per parą suaugusiems vyrams ir moterims, 175 g per parą nėščioms moterims ir 210 g per parą krūtimi maitinančioms moterims. Suaugusiesiems skiriamos baltymų RDA yra 71 g per parą nėščioms ir slaugančioms moterims, 56 g per parą suaugusiems vyrams ir 46 g per parą suaugusių moterų.