Ar gali sukelti viršutinį pilvo skausmą?

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai palaiko reguliarius fizinio krūvio palaikymo būdus, mažina ligų paplitimą ir padidina nuotaiką. Tačiau pratimai gali pabrėžti jūsų kūną, įskaitant pilvą, galbūt sukelti skausmą. Daugeliu atvejų negalima išvengti viršutinio pilvo skausmo, vartojant tinkamas atsargumo priemones, tačiau nuolatinis skausmas gali būti kažko rimtesnio požymis. Jei skausmas išlieka, nepaisant prevencinių priemonių, kreipkitės į gydytoją.

Dygsnio

Dažniausias viršutinio pilvo skausmo priežastis pratimu yra su pratimais susijęs trumpalaikis pilvo skausmas, dažniau vadinamas dygsniais. Nugaros skausmas paprastai atsiranda viršutinėje dešinėje pilvo srities pusėje, tik po krūtinės ląstos, nors tai taip pat gali įvykti kairėje arba abiejose pusėse vienu metu. Skausmas iš dygsnių yra patyręs kaip nuobodus skausmas, traukiantis pojūtis ar sunkus skausmas sunkesniais atvejais. Tikslios siūlių priežastys nėra aiškios, tačiau prieš naudojimą per daug valgant ar geriant, dehidratacija, nepastovūs kvėpavimo būdai ir kondicionavimo trūkumas yra visi veiksniai.

Prevencija

Kad išvengtumėte dygsnių, valgykite maistą bent 2 valandas prieš pradedant sportuoti, valgykite mažą užkandį bent 30 minučių iš anksto. Prieš pratybas gerkite nedidelius vandens kiekius ir užsiimdami veikla užsiimkite mažais gurķi. Palaukite, kol baigsite sportuoti, kad visiškai hidratas. Sporto gėrimas yra priimtinas vandens pakaitalas, ypač jei jūs labai prakaituojate, tačiau vengti gelio pakuočių ar kitų sporto gėrimų, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 8 procentų cukraus, nes jie gali prisidėti prie siūlių. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą, kai naudojate, ir imkite sklandų, net kvėpavimą. Sertifikuotas treneris Stew Smith iš Military.com rekomenduoja atlikti tris etapus kiekvienam įkvėpimui ir dviem etapais kiekvienam iškvėrimui.

Gydymas

Siūlai gali būti apdorojamos, sulėtėjus tempui, sustabdant bet kokią veiklą ir sugadinus paveiktą vietą. Masažas arba slėgis ant viršutinės pilvo dalies tol, kol skausmingas pojūtis netenka. Taip pat gali pasislinkti ties juosmeniu ir visiškai giliai įkvėpti. Kvėpuojant, stumkite pilvą įkvėpus ir atsipalaiduokite iškveliuose. Skausmas turi greitai išsisklaidyti, o jei ne, pailsėkite ir gerkite mažus vandens gurkšnius, kol skausmas nebebus. Jei skausmas išlieka, nepaisant savikontrolės priemonių, kreipkitės į gydytoją.

Apsvarstymai

Nors siūlės yra dažna su fizine veikla susijusi viršutinio pilvo skausmo priežastis, gali kilti virškinimo problemų ar kitų sveikatos sutrikimų. Pratimai gali dar labiau pabloginti padėtį. Dažni virškinimo trakto sutrikimai yra maisto netoleravimas, dirgliosios žarnos sindromas ir gastritas. Daugeliu atvejų virškinimo trakto sutrikimai yra susiję su papildomais simptomais, tarp kurių yra ir dujų, raugulys, pykinimas, rėmuo, pilvo pūtimas ir viduriavimas. Jei turite kokių nors iš šių simptomų arba jeigu vartojate prevencines priemones, nenutraukite viršutinio pilvo skausmo pasireiškimo metu, kreipkitės į gydytoją.