Ar gali valgyti per daug baltymų, yra pavojinga nėščia?

Baltymai yra labai svarbūs nėštumo laikotarpiu, ir be pakankamo kiekio jūsų kūdikis netinkamai augs. Tačiau vartojant daugiau baltymų, nei reikia, jis taip pat gali trukdyti jūsų kūdikiui vystytis. Vengti vienos iš šių problemų, mokydamiesi, kiek yra pakankamai ir kaip tiksliai pasiekti tai, ko jums reikia.

Baltymai ir nėštumas

Amerikos ambulatorijos nėštumo asociacija teigia, kad nėštumo metu reikia daug baltymų, nes tai skatina vaisiaus audinių vystymąsi, įskaitant tinkamą dar negimtų kūdikių smegenų augimą. Jums taip pat reikalingas tinkamas baltymas, nes jis padeda organizmui pagaminti papildomą kraują, kurio reikia nėštumui palaikyti. Baltymų kiekis ypač svarbus per antrąjį ir trečiąjį trimestrus, praneša Amerikos Nėštumo asociacija.

Kiek yra pakankamai?

Nėščioms moterims reikia daugiau baltymų nei moterims, kurios nėra nėščios. Siekiama 70 gramų baltymų per dieną, rekomenduoja “BabyCenter” interneto svetainę, tačiau Amerikos Nėštumo asociacija pažymi, kad yra tinkama nuo 75 iki 100 g baltymų. “BabyCenter” siūlo, kad jums nereikės pakartoti daugybės baltymų gramų į savo kasdienę mitybą, o vietoj to vidutiniškai visą savaitę.

Per daug baltymų pavojus nėštumo metu

Baltymų maisto produktai, pavyzdžiui, mėsa, gali turėti daug kalorijų. Nors pagal Amerikos Nėštumo Asociaciją nėštumo metu reikia apie 300 papildomų kalorijų per parą, valgant daugiau kalorijų, nei reikia kiekvieną dieną, gali sukelti netinkamą svorio padidėjimą, negu tinkamas nėštumo palaikymui. Pasak 2003 metų straipsnio, paskelbto “Cochrane sisteminės apžvalgos duomenų bazėje”, gauti daugiau baltymų nei jums reikia, tai nėra naudinga ir gali pakenkti normaliam vaisiaus augimui. “2012 m.” “British Journal of Nutrition” paskelbtame straipsnyje nurodoma, kad didelė baltymų, mažai angliavandenių dieta gali stabdyti dar negimusio kūdikio augimą, iš dalies dėl to, kad nėščia moteris gali sukelti tam tikrų mitybos trūkumų.

Kaip gauti tinkamą sumą

Sveikas ir subalansuotos mitybos, įskaitant liesos mėsos, mažai riebių maisto produktų, vaisių, daržovių ir nevalytų grūdų, valgymas padeda užtikrinti, kad gaunate visas reikalingas maistines medžiagas, įskaitant baltymus. Pasitarkite su savo gydytoju apie tikslų baltymų kiekį, kurio jums reikia, bet į jį įtraukti du ar tris porcijas liesos mėsos ir dvi ar tris porcijas vegetariško baltyminio maisto produktų, pvz., Pupelių, lęšių ir riešutų, greičiausiai suteiksime viską, ko jums reikia.