Ar natūralūs kortizolio papildai yra saugūs?

Kai kurie svorio netekimo priedų gamintojai remiasi tuo, kad jų produktai blokuoja kortizolį jūsų organizme – hormoną, susijusį su visceralinių riebalų pertekliumi. Sintetinis kortizolis yra receptinis vaistas, kurį gydytojai gali rekomenduoti dėl konkrečių sveikatos sutrikimų, nesusijusių su nutukimu. Kita vertus, dietiniai maisto papildai, prieš parduodant vartotojams, JAV maisto ir vaistų administracijai neprivalo iš anksto gauti leidimo. Jūs nesate tikri, kad jie yra saugūs arba kad jie yra veiksmingi.

Kortizolis yra žinomas kaip streso hormonas. Jis pagamintas iš antinksčių, esančių abiejose inkstų pusėse, ir yra būtinas normaliam kraujospūdžiui ir medžiagų apykaitai. “Cortisol” taip pat išleidžiamas intensyvaus streso metu, kai jūsų “kovos ar skrydžio” atsakas yra pradėtas, praneša “Health Services” Columbia. Kai nusiraminsite, jūsų kortizolio lygis sumažės. Tačiau, jei esate nuolatinėje streso būsenoje, kortizolio gali išsiskirti per daug, tai gali pakenkti jūsų imuninei sistemai. Aukštas kortizolio kiekis taip pat atpalaiduoja riebalų rūgštis į kraują, dėl to gali užkimšti arterijos. “New Mexico” universiteto “Exercise Science” skyrius praneša, kad kortizolio perteklius gali sukelti riebalų kaupimąsi pilvo srityje, dėl kurio atsiranda visceralinių riebalų. Kortizolis taip pat yra susijęs su padidėjusiu apetitu ir maisto cravings, ypač saldžių ar riebių maisto produktų.

Kortizonas ar kortikosteroidai naudojami astmai, psoriazei, vilklige ir kai kuriems artritų tipams gydyti. Jie gali būti vartojami kartu su kitomis tam tikrų vėžio formų gydymui, taip pat po organų transplantacijos, siekiant sumažinti recipiento riziką atmesti naują organą. Tačiau natūralių kortizolio papildų arba kortizolio blokatorių gamintojai gali manyti, kad jie padeda numesti svorį, mažinant kortizolio kiekį jūsų organizme, kuris tariamai sukelia perteklių. Anksčiau gamintojai papildė federalinių reguliavimo agentūrų pažeidimą dėl nepagrįstų ir klaidinančių teiginių apie šiuos priedus.

2004 m. FDA ir Federalinė prekybos komisija buvo įspėti apie klaidingas, klaidinančias ir nepagrįstas teiginius, kuriuos pardavė kortizolio papildai, kurie teigė, kad jų produktai blokavo hormonų gamybą. Gamintojai iš dviejų kortizolio blokuojančių papildų teigė, kad jų produktai gali padėti vartotojams prarasti dramatišką svorį per savaitę – nuo keturių iki 10 svarų. – būtent iš pilvo ir šlaunų. Kitos pretenzijos, susijusios su šiais priedais, buvo tai, kad jie sumažino maisto cauraciją ir emocinę maistą. Vienas gamintojas teigė, kad jo produktas buvo paremtas 15 metų moksliniais tyrimais – teiginys, kurį nustatė FPK, buvo klaidingas. 2007 m. FPK pasiekė susitarimą su dviejų tokių papildų gamintojais. Komisija priėmė prašymus grąžinti vartotojams, kurie įsigijo produktus nuo 2003 m. Rugpjūčio 1 d. Iki 2006 m. Gegužės 31 d.

MayoClinic.com praneša, kad nėra jokių įtikinamų įrodymų, patvirtinančių, kad kortizolis sukelia riebalų perteklių. Taip pat pažymima, kad vienintelis būdas numesti svorį yra sumažinti valgomų kalorijų skaičių ir fizinį krūvį. Dietiniai papildai nebūtinai yra saugūs visiems. FDA teigia, kad tai gali būti netinkama nėščioms ir maitinančioms moterims ar žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, pvz., Diabetu, širdies ligomis ir hipertenzija. Dietiniai papildai gali gerai nesutapti su kitais vaistiniais preparatais ir papildais, netgi tais, kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų. Prieš pradėdami vartoti bet kokio maisto papildą, visada kreipkitės į gydytoją, kad galėtumėte spręsti svorio padidėjimą, nutukimą ar kitus sveikatos sutrikimus.

Apie kortizolį

Kortizolio blokatoriai

Federalinė intervencija

Papildyti saugą