Ar pienas arbatyje blokuoja antioksidantai?

Arbata paprastai vartojama visame pasaulyje, preparatuose, pradedant nuo žaliosios arbatos latte iki tradicinių saldžių čai. Žaliosios ir juodosios arbatos lapuose yra antioksidacinių junginių, žinomų kaip arbatos flavonoidai. Pieno pridėjimas jūsų pagamintam arbatui sumažina arbatos flavonoidų kiekį, nors yra įrodymų, kad yra prieštaringų, ar pienu sumažėja bendras arbatos antioksidacinis poveikis.

Antioksidantai

Antioksidantai apsaugo jūsų kūną nuo oksidacinės žalos, taip sumažinant širdies ir kraujagyslių ligų bei kelių vėžio rūšių riziką. Manoma, kad antioksidantų apsauginis poveikis atsiranda dėl jų sugebėjimo sumažinti kenksmingą laisvųjų radikalų poveikį jūsų organizmui. Remiantis 2004 m. Ataskaita žurnale “Antioksidantai ir redox signalizacija”, buvo nustatyta, kad arbatos geriantiems žmonėms yra mažesnių infekcijos, vėžio, insulto, osteoporozės ir koronarinės širdies ligos atvejų.

Arbatos flavonoidai

Flavonoidai yra antioksidacinės medžiagos, randamos arbatoje, taip pat šokoladuose ir kakavos produktuose. Pagal 2002 metų ataskaitą žurnale “Dabartinė nuomonė lipidologijoje”, jums reikia maždaug 150 mg flavonoidų, kad patirtų greito antioksidacinio poveikio. Dviejų minučių paruošta arbata paprastai yra apie 170 mg. 235 ml flavonoidų, pakankamai provokuojančių trumpalaikius antioksidacinius efektus. Ilgalaikio poveikio atveju apie 3,5 puodelio pagamintos arbatos suteikia pakankamai flavonoidų.

Pienas sumažina antioksidantų kiekį

Kaip nurodoma “Tarptautiniame leidinyje apie maisto mokslus ir mitybą”, 2000 m. Gegužės mėn. Atliktame tyrime buvo lyginamas antioksidantų kiekis žaliose ir juodosiose arbatose Pagaminti skirtingomis temperatūromis ir su pienu arba be jo. Didžiausias antioksidantų kiekis buvo pastebėtas, kai arbatos buvo virtos aukštesnėje temperatūroje, o ne iš teabagų. Su juodoji arbata, pridedant pieno, sumažina paruošto gėrimo antioksidacinį kiekį. Visą karvės pieną turėjo didžiausias antioksidantą mažinantis poveikis, greičiausiai dėl didesnio riebalų kiekio. Tyrimo autoriai rekomenduoja vartoti arbatą be pieno arba be pieno be riebalų, kad maksimaliai padidėtų antioksidantų kiekis.

Ekspertų nuomonė

Tyrimai, kuriuos atliko Indijos nacionalinio mitybos instituto komanda ir apie kuriuos pranešė 2005 m. Gegužės mėn. Žurnalas “Mitybos ir metabolizmo anetai”, teigia, kad pieno pridėjimas prie juodosios arbatos nekeičia savo antioksidacinio potencialo. Šie mokslininkai atliko kontroliuojamą pieno ar paprastosios juodosios arbatos antioksidacinio poveikio tyrimą sveikiems suaugusiems vyrų arbatos gerintuvams. Pieno arbata mažina antioksidacinį kiekį žmogaus organizme, bet neatrodo, kad jis mažina antioksidacinį aktyvumą.