Ar rooibos arbata veikia geležį kraujyje?

Tikroji arbata gaunama iš to paties augalo. Nesvarbu, ar žalia, juoda, oolong ar balta, visos tikrosios arbatos yra iš Camellia sinensis augalo. Rooibos arbata, kartais vadinama raudonąja arbata, nėra iš Camellia sinensis ir neturi tokių pačių ingredientų kaip ir ne vaistažolių arbatos. Konkrečiai, raudonoje arbatoje nėra taninų, kurie yra “Camellia sinensis” arbatos ingredientai, kurie trukdo geležies absorbcijai.

Rooibos ingredientai

Rooibos arbata pagaminta iš Aspalathus lineararis, augalijos, gimtojančios į Pietų Afriką. Jame nėra kofeino ar taninų, tačiau jame yra keletas potencialiai naudingų augalų junginių, įskaitant flavonoidus, polifenolius ir fenolio rūgštis, kurios gali turėti antioksidacines savybes.

Taninai taruose

“Camellia sinesis” augalo arbatos taninai sukelia geležies absorbciją, prisirišant prie geležies po nurijimo. Vienos puodelio tikrosios arbatos gėrimas su neheminiais maisto produktais – geležies šaltiniais – gali sumažinti geležies absorbciją net 70 proc. Taninai kišasi tik su nehemiu geležimi ir neturi įtakos gemalo geležies absorbcijai, gaunamai iš gyvūnų šaltinių. Rooibos arbata neturi taninų.

Studijos

Rooibos arbata apskritai buvo labai mažai klinikinių. Atrodo, kad atliktas tik vienas tyrimas apie jo poveikį geležies absorbcijai. Pietų Afrikos tyrėjų atliktas tyrimas, kuris buvo paskelbtas “Pietų Afrikos medicinos žurnale”, nagrinėjo rooibos arbatos poveikį, palyginti su įprasta arbata ir vandeniu dėl geležies absorbcijos. Geležies sugėrimo greitis, nurijus rooibos arbatą, buvo 7,25 proc., Palyginti su 1,70 proc. Normalios arbatos ir 9,34 proc. Vandens.

Apsvarstymai

Geležis yra būtinas raudonųjų kraujo kūnelių pastatymui ir deguonies transportavimui į visas organizmo ląsteles. Geležies stokos anemija gali sukelti nuovargį, dusulį, šalčio jautrumą ir greitą širdies ritmą. Jei turite mažą geležies kiekį, pakeičiant roobios arbatą įprasta arbata yra prasminga, ypač jei vartojate didžiąją dalį savo geležies iš augalų šaltinių. Rooibos arbata yra nedidelis geležies kiekis, kuris iš tikrųjų gali būti naudingas jūsų geležies parduotuvėms.