Ar veikia astma?

Bėgimas yra griežtas užsiėmimas, į kurį gali dalyvauti astma. Gydymas gali padėti sustiprinti savo gynybą nuo astmos priepuolio. Veiksmas gali būti ne geriausias pasirinkimas, jei dažnai po bėgimo kenčia nuo astmos priepuolių. Pasak “New York Times”, 40-90 proc. Astmos priepuolių priskiriama pratyboms, būklė vadinama fizine veikla sukelta astma. Tinkamai gydant ir kontroliuojant, važiavimas iš tikrųjų gali būti naudingas astmatikams.

Simptomai

Astmos simptomai yra kvėpavimo sutrikimai, švokštimas, krūtinės spaudimas, kosulys ir greitas kvėpavimas. Amerikos astmos ir alergijos fondas priskiria fizinę fizinę astmą, kurios metu per treniruotes per burną kvėpuojasi. Kvėpavimo pratimai per burną prakaito ir aušina kvėpavimo takus, sukelia uždegimą.

Oro sąlygos

Oras taip pat vaidina vaidmenį, kai astma toleruoja bėgimą. Šiltas, drėgnas oras geriausiai tinka jūsų kvėpavimo takams, nes tai padeda atsipalaiduoti. Šaltas, sausas oras gali sukelti kvėpavimo takų suspaudimą, dėl kurio atsiranda astmos simptomų. Amerikos astmos ir alergijos fondas pataria astmos gydytojui užsiimti lauke šaltu oru ir nuo treniruočių, pavyzdžiui, ledo slidėmis. Fondas teigia, kad žiedadulkės, pelėsiai ir tarša taip pat atlieka svarbų vaidmenį fizinio aktyvumo sukelta astma. Tokiose dienose geriausiai tinka uždaryti patalpas.

Paruošimas

Kilus jūsų kūno temperatūrai ir širdies susitraukimų dažniui, labai svarbu šildyti prieš pradėdami važiuoti ir vėsinti. Pasak “New York Times”, šie veiksmai taip pat padeda užkirsti kelią įpročiams sukelti astmos priepuoliai. Prieš važiuodami ruoškite, vaikščiokite ir palengvinkite bėgimą. Baigę treniruotę, sulėtinkite savo tempą vaikščiojant ir ištieskite raumenis. “The New York Times” teigia, kad atsižvelgiant į tai, kad astma dažniausiai pasireiškia lauke, jūsų labiausiai domina ir eina į patalpų trasą.

Alternatyvi veikla

Nors pratimas paprastai padeda stiprinti jūsų kūną, važiavimas gali būti ne geriausias pasirinkimas, ypač jei esate linkęs į fizinę krūvį sukeltą astmą. Pasak Amerikos Amerikos astmos ir alergijos fondo, dažniausiai būdingi astmos simptomai, kaip ir kiti aerobiniai sporto rūšys, pvz., Krepšinis. Tačiau tai nereiškia, kad astmos neturėtų naudotis ir neturėtų naudos iš pratimo. Fondas siūlo atlikti dar ne tokius intensyvius veiksmus. Tai yra plaukimas, vaikščiojimas, gimnastika, beisbolas ir tinklinis.

Prevencija / Sprendimas

Turėdamas astmą nereiškia, kad negalima paleisti. Širdies ir kraujagyslių veiklos trūkumas kenkia plaučių funkcijai, taip pat kitoms kūno dalims, pavyzdžiui, širdžiai. Kad išvengtumėte astmos simptomų, susijusių su bėgimu ir bet kokia kita veikla, turite laikytis nuoseklaus gydymo plano. Amerikos astmos ir alergijos fondas apibūdina tris vaistų rūšis, kurios kontroliuoja fizinę veiklą sukeliančią astmą: trumpo veikimo bronchodilatatorių, ilgalaikio veikimo bronchodilatatorių ir nedocromilą arba kromoliną. Prieš pratybas imamasi visų rūšių vaistų. Jei simptomai pasireiškia operacijos metu ir po jo, galite pakartotinai vartoti trumpojo veikimo bronchodilatatorių.