Ar yra “stevia” vartojimo negatyvų?

“Stevia” – tai maža žolė, iš kurios galima išskirti nulinį kalorijų saldiklį, kuris yra apie 200 kartų saldesnis už cukrų. Maisto ir vaistų administracija arba FDA patvirtino “stevia” kaip paprastai naudojamą kaip saugų arba GRAS naudojimą, o dabar jis yra mažose pakuotėse, kurias galite naudoti rytinei kava, o ne cukraus. “Stevia” skonis skiriasi nuo valgomojo cukraus, ir jis neveikia vienodai, todėl daugelio receptų negalima naudoti kaip tiesioginį cukraus pakaitalą. Klausimai lieka apie Stevia poveikį kraujospūdžiui, cukraus kiekiui kraujyje ir reprodukcinei sveikatai.

Stevia augalas yra gimtoji į Paragvają, kur seniai buvo naudojamasi tiek vaistiniais, tiek saldintuvais. Pasak Nebraskos-Linkolno pratęsimo tarnybos universiteto, Paragvajai naudojasi aukštam kraujo spaudimui ir nutukimui gydyti. FDA nepatvirtino “stevia” šio naudojimo, tačiau “Clinical Therapeutics” 2003 m. Atliktas tyrimas parodė, kad ilgalaikis padidėjęs kraujospūdis pagerėjo tarp dalyvių, vartojančių “stevia” papildą. Stevia taip pat gali padėti išlaikyti pusiausvyrą tarp cukraus kiekio kraujyje.

Nors japonai pradėjo naudoti stevia kaip maisto saldiklį 1970 m., Jungtinės Amerikos Valstijos iš pradžių uždraudė jo naudojimą. FDA nurodė susirūpinimą dėl didelių dozių saugumo. Administracija ypač susirūpinusi dėl galimybės, kad saldiklis gali padidinti vėžio riziką arba sukelti reprodukcijos problemas. Nors stevia nėra oficialiai patvirtinta, kad gydytų diabetą ir padidėtų kraujospūdis, jei vartojate vaistus tokiomis sąlygomis, būkite atsargūs, kad išvengtumėte nepageidaujamų reakcijų.

Stevia yra saldus, bet tai nėra cukrus, ir jis neveikia vienodai. Jis turi kitokį skonį, kurį gali pasirodyti kartaus. Galite nejausti skonio kaip įprasta cukraus, bet kai tik jūs tai darote, liežuvis gali likti ilgiau nei tikėjotės. Stevia nereaguoja su mielėmis, pvz., Cukrumi, taigi duonos augimas nebus toks pats. Jums reikės rasti specialius receptus, kurie naudoja “stevia”, nes jūs negalite tiesiog pakeisti cukraus ir tikisi tokių pačių rezultatų.

Japonai jau daugiau nei 40 metų naudojo “stevia”, tačiau vis dar yra mažai problemų. Jei bandysite sumažinti savo kalorijų kiekį, kad sumažintumėte svorį, bet jums nepatinka rizika, susijusi su sacharinu arba jei turite problemų dėl aspartamo toleravimo, stevija gali būti jums tinkama alternatyva. Saldiklis nėra visiems – gali pasireikšti galvos skausmas ar skrandžio sutrikimas. Jei norite išbandyti, vartokite mažose dozėse, kad galėtumėte tai toleruoti. Jei esate susirūpinę dėl sveikatos problemų, paprašykite savo gydytojo patarimo.

Stevia

Sveikata

Skonis

Rekomendacijos