Dietos tabletes ir paauglius

Paaugliai, ypač mergaičių paaugliai, susiduria su didėjančiu spaudimu, kad tilptų ir atrodytų kaip visi kiti. Kai kurie paaugliai kreipiasi į nesveiką elgesį, kuris yra plonas, pavyzdžiui, valyti arba vartojant dietinius piliules. Tėvai turėtų nedelsdami įsikišti, nes, pasak mokslininkų iš Minesotos universiteto, nesveiko svorio kontrolės elgesys, pavyzdžiui, vartojimas į dietos tabletes, tikėtina, tęsis ir suaugus.

Dietinio piliulės vartojimo paplitimas

Minesotos universiteto mokslininkai atliko penkerių metų svarbų tyrimą, kuris parodė, kad paauglių mergaitės naudoja dietos tabletes. Remiantis jų tyrimu, paauglių dietos vartojimas per penkerių metų laikotarpį padidėjo dvigubai: nuo 7,5 proc. Apklaustų paauglių merginų iki 14,2 proc. Vartojo dietinius tabletes. Iki to laiko, kai moterys pasiekė 20 metų amžiaus, beveik 20 procentų vartojo dietos tabletes. Šis didelis tablečių vartojimo rodiklis rodo, kad daugelis paauglių vartoja dietos tabletes, o ne naudoti sveiką mitybą ir mankštą.

Šalutinis poveikis dietos tabletes paaugliams

Dietų tabletes nėra saugu naudoti paaugliams. Viena vertus, dietos tabletėse gali būti įvairių kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip efedrinas ar fenilpropanolaminas, kurie gali turėti stiprią stimuliantų poveikį paaugliams. Daugelis dietos piliulių yra priklausomybę ir ilgainiui gali sukelti kitų rimtų padarinių sveikatai, pavyzdžiui, nemiga, padidėjęs kraujospūdis ar netgi mirtis, jei paauglys piktnaudžiauja tabletėmis netinkamai arba ilgą laiką.

Ką daryti, jei jūsų paauglys naudoja dietos tabletes

Jei jūsų paauglys naudoja vaistų be dietos tabletes, svarbu kuo greičiau ją pašalinti iš tablečių. Jei ji ilgą laiką vartoja tabletes, ji gali reikalauti, kad vaistas būtų reabilizuotas ar gydytojas prižiūrėtų, kad jo kūno saugiai būtų detoksikuojama. Pasitarkite su savo gydytoju iškart, kad galėtumėte įvertinti savo rizikos lygį ir sužinoti, kaip padėti atsikratyti dietos tablečių ir saugiai numesti svorį.

Sveikas svorio netekimas paaugliams

Kaip ir suaugusiems, saugiausias ir natūraliausias daugumos paauglių svorio būdas yra išlaikyti sveiką mitybą ir reguliariai sportuoti. Jūsų paauglių pediatras gali padėti jai kurti dietą ir treniruočių planą, kuris gali padėti ne tik numesti svorį, bet ir išmokti sveikų įpročių, dėl kurių jos negalės būti antsvoris ar nutukę kaip suaugę. Jūsų vaidmuo kaip tėvas yra gyvybiškai svarbus norint padėti jai išlikti ir skatinti ją stengtis saugiai ir natūraliai išgydyti.