Gali raudona mėsa sustiprinti trombocitus?

Trombocitai yra kraujo kūnelių rūšis, tačiau jie yra žymiai mažesni nei raudonieji kraujo kūneliai ir sudaro tik nedidelę viso kraujo kiekio dalį. Trombocitai yra skirti padėti išvengti kraujavimo. Žemas trombocitų kiekis kraujyje, vadinamas trombocitopenija, padidina kraujosruvų ir kraujavimo pavojų. Nors raudona mėsa gali padėti padidinti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį, ji neturi įtakos trombocitų skaičiui.

Trombocitai

Nors vadinamos ląstelės, trombocitai yra ląstelių fragmentai, pagaminti jūsų kaulų čiulpuose. Jų pagrindinis vaidmuo jūsų kūne yra kraujo krešėjimas ir kraujo nuleidimas. Trombocitai yra ant jų paviršiaus baltymų, kurie leidžia jiems laikytis vienas kito. Jie taip pat išskiria baltymus, kurie padeda formuoti kištukus, kad būtų sugadintos kraujo indų sienelės. Paprastas trombocitų skaičius svyruoja nuo 150 000 iki 350 000 per mikrolitrų kraujo.

Mažas trombocitų skaičius

Nedaug trombocitų skaičiaus dažniausiai atsiranda dėl pagrindinės ligos, tokios kaip leukemija, arba šalutinis poveikis iš vaistų. Dėl mažo trombocitų kiekio padidėja kraujavimo ir kraujosruvų rizika. Jei kraujavimas nesibaigia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Dauguma mažo trombocitų kiekio atvejų yra silpni ir jų nereikia gydyti. Rimtesniais atvejais paprastai reikia mažinti trombocitų skaičiaus priežastis. Kartais reikia kraujo perpylimo. Trombocitų skaičius mažesnis nei 10 000 viename mikrolitre kraujo gali sukelti vidinį kraujavimą žarnyne ar smegenyse, kuris gali būti mirtinas.

Raudona mėsa

Raudonoje mėsoje yra prieš mėsą gaminama bet kokio tipo mėsa, kuri yra tamsi, pvz., Jautiena, ėriena ir kiauliena. Šios mėsos rūšys yra geras šaltinis arba heme geležis, labai sugerianti geležies forma. Pvz., 3 vienetų jautienos puodelio dalis yra 3,2 miligramo heme geležies, o 3 vienetų kiaulienos nugarinės dalies yra 0,8 miligramo. Geležis yra mineralas, kurio reikia eritrocitų gamybai. Suaugusiesiems vyrams ir moterims, vyresniam nei 51 metų, reikia 8 miligramų geležies per dieną, o suaugusiesiems moterims nuo 19 iki 50 metų reikia 18 miligramų geležies per dieną. Pasak dietinių maisto papildų tarnybos, geležies trūkumo anemija yra labiausiai paplitęs mitybos sutrikimas pasaulyje. Dėl savo geležies kiekio raudonos mėsos valgymas gali paskatinti raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, tačiau neatrodo, kad padidėtų trombocitų skaičius.

Padidėjęs trombocitų skaičius

Nė vienas specialus maistas ar dieta nerekomenduojama didinti trombocitų skaičiaus. Tačiau rekomenduojama apriboti alkoholio vartojimą, nes jis gali sumažinti trombocitų skaičių. Galbūt norėsite įtraukti vitaminų K maisto šaltinius, tokius kaip špinatai, koldūnai ar brokoliai, jei norite, kad sumažėtų trombocitų kiekis kraujyje.