Gali valgyti čili sukelti spuogus?

Amerikos dermatologų akademija cituoja spuogus kaip dažniausiai pasitaikančią odos sutrikimą Amerikoje. Pimples yra glaudžiai susijusi su paaugliais, tačiau ši odos problema gali paveikti žmones vėlai suaugusiesiems, kurių beveik 85 procentai JAV gyventojų tam tikru metu gyvena. Dieta nėra svarbi spuogai, tačiau tam tikri maisto produktai gali ją apsunkinti, o kai kurios maistinės medžiagos padeda sumažinti būklę.

Pagrindinės spuogų priežastys yra fizinės, su trimis veiksniais. “MayoClinic.com” praneša, kad oda gamina per daug aliejaus ir greitai perneša negyvas odos ląsteles. Ląstelės ir aliejus blokuoja jūsų plaukų folikulus, o bakterijos auga įstrigę aliejuje, todėl spuogų protrūkiai. Švarumas nepaveikia jūsų spuogų atsiradimo tikimybės, nes nešvarumai nepadeda.

Moksliniai tyrimai tikrai nenurodė mitybos priežastys dėl spuogų, tačiau dažniausiai kaltinama dėl būklės, tokios kaip šokoladas ir riebūs maisto produktai, nepaveikia spuogų. Pasak MayoClinic.com, gali būti ryšys su maisto produktais, kurie padidina cukraus kiekį kraujyje, pavyzdžiui, bambikas, duoną ir kitus krakmolo produktus. Tipiški čili receptai yra ingredientai, tokie kaip jautiena, pupelės, pomidorai ir svogūnai, kurie nepadidina cukraus kiekio kraujyje, todėl čili nesukelia spuogų.

Kai kuriose čili ingredientuose yra maistinių medžiagų, kurios padeda kovoti su pimples ir užkirsti kelią. “Chili” receptus su liesa jautiena gali būti naudinga, nes liesi mėsa yra vitaminas B-3, kuris skatina sveiką odą ir kraujotaką, pasak “Acne.com”. Vitaminas A yra naudingas, jis randamas kepenyse, žuvų taukuose ir pieno produktuose. Vitaminas B-2 yra pieno produktuose, todėl gali būti naudinga papildyti čili su mažai riebiu sūriu.

Vitaminas E ir cinkas padeda kovoti su spuogais, tačiau jie nėra daugybėje čili ingredientų. Žemės riešutai, migdolai, saulėgrąžų sėklos, kviečių gemalai, augalinis aliejus ir brokoliai yra daug vitamino E, o geri cinko šaltiniai – riešutai, sveiki grūdai, kiaušiniai ir grybai, rekomenduoja “Acne.com”. Kovoti su spuogais valgydami subalansuotą mitybą, apimančią platų maisto produktų ir maistinių medžiagų spektrą ir vengiant krakmolo.

Spuogai dažnai reikalauja gydymo ne tik dietos pokyčių, nes sunkūs spuogai gali palikti visą gyvenimą randų. Remiantis MayoClinic.com, efektyvioms be recepto vaistinėms medžiagoms būdingos salicilo rūgšties, pieno rūgšties, benzoilo peroksido, sieros arba rezorcinolio. Gydytojai gali skirti stipresnes medikamentines losjones, antibiotikus ir geriamuosius vaistus ilgesniems atvejams. Daugiau agresyvių gydymo galimybių yra šviesos ir lazerio terapija, mikrodermabrazija ir cheminiai žievelės.

Fiziniai priežastys

Dietos priežastys

Naudingi maistiniai produktai

Apsvarstymai

Gydymas