Natrio nitrato ir natrio nitrito pasekmės vaikų dietose

Natrio nitratas ir natrio nitritas yra maisto priedai, naudojami perdirbtuose mėsos produktuose, kad suteiktų jiems naują išvaizdą, kvapą ir skonį. Nitratai taip pat atsiranda daugelyje daržovių, kuriuos valgote, nes nitratai naudojami kaip trąšos ir pesticidai. Nors mažos natrio nitrito ir nitrato dozės yra laikomos saugios, didesnės dozės gali būti problemiškos. Tai ypač pasakytina apie vaikus.

Methemoglobinemija

Methemoglobinemija pasireiškia vaikams, kurie vartoja daug nitritų, dažnai, kai vandenyje, kurio sudėtyje yra nitritų, naudojama formulės sumaišymui. Pasak JAV aplinkos apsaugos agentūros, kūdikiams iki 4 mėnesių yra didžiausias pavojus. Ši būklė, taip pat žinoma kaip “mėlynojo kūdikio sindromas”, atsiranda, kai jūsų vaiko kraujo hemoglobinas yra netinkamai deguoninamas, o oda tampa mėlyna. Tai gali sukelti komą ar mirtį, jei ji nebus gydoma.

Vėžio rizika

Natrio nitritas, kaitinant, sukuria nitrozoaminus. “BioMed Central” 2009 m. Sausio mėn. Paskelbtame tyrime nustatyta, kad vaikai, kurie maistą valo daugiau nei vieną kartą per savaitę, patiria didesnę leukemijos, dažniausiai pasitaikančios vaikystės vėžio, riziką. Mokslininkai tai priskiria nitritams ir nitrozaminams, rasta perdirbtoje mėsoje. Tačiau šis tyrimas taip pat rodo, kad daržovės, net ir tos, kuriose yra daug nitratų, atrodo, kad sumažina vėžio atsiradimo riziką.

Diabetas

1994 m. Rugpjūčio mėn. “Diabetinės medicinos žurnalas: Britanijos diabeto asociacijos žurnalas” atliktas tyrimas nustatė, kad nitratų ir nitritų vartojimas padidino vaiko tikimybę susirgti 1 tipo cukriniu diabetu. Jei jūsų vaikas dažnai šlapinasi, atrodo pavargęs, yra labai alkanas ir išreiškia regėjimo skundus, svarbu nedelsiant ją pasveikti su pediatru.

Kitos komplikacijos

Pagal EPA lengviau besivystančiam vaikui sergantiems diabetu sergantiems vaikams, kuriems yra daug natrio nitrato ar nitrito, gali pasireikšti pasikartojantis viduriavimas ar sutrumpėti viršutinės kvėpavimo takų infekcijos. Nitratai taip pat pavojingi negimusiems vaikams. Motinos, turinčios daug natrio nitrito ir nitratų, labiau linkusios turėti kūdikius su lėtu gimdymu, širdies defektais ir staigaus kūdikių mirčių sindromu arba SIDS.

Geriausias būdas išvengti galimų komplikacijų iš nitritų yra apriboti jūsų suvartojimą. Patikrinkite savo maisto produktų etiketes, kad įsitikintumėte, jog valgysite maisto produktus, kurių sudėtyje nėra natrio nitrito, kalio nitrato ar amonio nitrato. Ieškokite mėgstamų perdirbtų mėsos produktų nitritų ir be nitratų. Kalbant apie daržoves, organizacija “Sveikas vaikas”, “Sveikas pasaulis” siūlo šaldyti daržoves, kurių sudėtyje yra daug nitratų, pvz., Runkelius, siekiant sulėtinti nitratų procesą, paversiantį labiau pavojingais nitritais.

Ribinis įsisavinimas