Ar pratimas padidina jūsų kapiliarų skaičių?

Reguliarūs fiziniai pratimai yra susiję su daugeliu naudos sveikatai. Tarp šių privalumų, reguliarūs pratimai turi teigiamą poveikį kraujo tekėjimui ir kraujagyslėms. Kapiliarai, mažiausi kraujo indai žmogaus kūne, yra atsakingi už maistinių medžiagų ir atliekų transportavimą į jūsų kūno audinius ir iš jų. Kadangi šie nedideli laivai atlieka svarbų vaidmenį jūsų sveikatai, svarbu žinoti, kaip pratimai veikia kapiliarus.

Kapiliarai reaguoja į jūsų kūno poreikius, tiekia kraują ir deguonį ir šalina atliekas, nes šie veiksmai yra reikalingi. Dėl fizinių pratimų įvairiose kūno dalyse keliamų reikalavimų, jūsų kapiliarų sugebėjimas reaguoti į jūsų kūno poreikius vaidina svarbų vaidmenį nuovargyje ir ištvermėje. Kapiliarinis tankis reiškia kapiliarų, esančių tam tikroje jūsų kūno vietoje, kiekį. Kol pratimas laikinai padidina kapiliarų tankį raumenų vietose, galima tobulinti šiuos kapiliarų tankio pokyčius mokymo metu. Duke universiteto tyrėjų atliktas 2009 m. Tyrimas rodo, kad vyrai ir moterys padidina kapiliarų tankį po šešių mėnesių pratybų programos.

Padidėjęs kapiliarų tankis leidžia geriau transportuoti deguonį į raumenis, pagerina jų sugebėjimą intensyviai sportuoti. Be to, kad pagerintų raumenų funkciją padidindami kapiliarų tankį, pratimai pagerina kapiliarų funkciją, neatsižvelgiant į kapiliarų tankį. 2009 m. Tyrime rėmėsi 2009 m. Ekseterio pusiasalio medicinos mokyklos mokslininkai. Be to, kad informuodami, kad su kapineliu pagerėja kapiliarinė funkcija, jie tyrinėjo kapiliarų funkcijos sumažėjimą su amžiumi ir nustatė, kad naudojimas padeda išvengti šio sumažėjimo.

Nors pratimai gali padidinti kapiliarų tankį ir pagerinti kapiliarų funkciją, yra tam tikrų įrodymų, kad sporto treniruotės gali paskatinti naujų kapiliarų vystymąsi. 2008 m. Missouri-Columbia universitete atliktame tyrime išnagrinėta pagerinta funkcija ir padidėjęs kapiliarų tankis. Nors tokie pratimų padariniai buvo pagrįsti mokslininkų išvadomis, jie taip pat nustatė kapiliarų augimo įrodymus arba naujų kapiliarų su pratimų mokymu plėtrą.

Po prailginimo programos ilgesnį laiką gali pagerėti kapiliarinė funkcija, padidėjęs kapiliarų tankis raumenų vietose ir, jei reikia, padidėja naujų kapiliarų. Nors naujų kapiliarų vystymasis rodo, kad pratimai padidina jūsų kapiliarų skaičių, tokie padidėjimai yra nereikšmingi ir gali neturėti įtakos visiems žmonėms. Nors pratimai gali padidinti jūsų kapiliarų skaičių, pagrindinis fizinių pratimų poveikis jūsų kapiliarams yra tobulinimas, kurį jau turite.

Pratimai ir kapiliarinis tankis

Pratimai ir kapiliarinė funkcija

Pratimai ir kapiliarinis augimas

Ar pratimai padidina jūsų kapiliarų skaičių?