Gali valgyti teisingai ir naudotis išbraukti plokštelę iš arterijų?

Arterijos yra kraujagyslės, kurios perneša kraują nuo savo širdies ir išsiskleidžia į mažesnes arterijas, einančias į skirtingus jūsų organus, tiekiantį šviežią deguonies turtingą kraują. Plokštelė yra riebalinė medžiaga, kuri gali vystytis arterijose, todėl padidėja širdies ir kraujagyslių ligų, įskaitant širdies smūgį ir insultą, rizika. Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinis žudikas Amerikoje, turintis nutukimą, aukštą kraujospūdį ir aukštą cholesterolio kiekį, kuris žymiai prisideda prie arterijų plokštelių vystymosi. Pagalbiniai veiksniai yra kontroliuojami sveikai mitybai ir reguliariam fiziniam krūviui.

Mažo tankio lipoproteinų ar MTL yra cholesterolio forma, kuri gali pastatyti jūsų kraujyje, kad galų gale susidarytų plokštelė, kuri sustiprina jūsų arterijas, būklė vadinama aterosklerozė. Tai yra progresuojantis augimas, kurį padeda valgyti didelę riebalų ir cholesterolio kiekį. Sėdi gyvenimo būdas skatina šį procesą, kai jūs gaunate per daug svorio, nenaudodami daugiau kalorijų nei vartojate. Cholesterolis ir plokštelės susidaro palaipsniui ir iš pradžių negali sukelti simptomų. Tačiau pavojus, kad vartojate blogą mitybą ir likusį sėdimąjį gyvenimą, galbūt nežinote, kada jūsų arterijų sienos gali plyšti ir krešėti. Plyšimo rezultatas yra širdies smūgis ar insultas.

Ištyrę dangą savo arterijose, atlikdami medicininius tyrimus, sekite gydytojo rekomendacijas ir pakeiskite savo mitybą. Paprasti pokyčiai gali sumažinti kraujagyslių ir MTL cholesterolio kiekį jūsų arterijose. Pašalinkite iš savo dietos prisotintus riebalus ir trans-riebalus. Šie riebalai randami raudonoje mėsoje, sveikoje pieninėje ir daugelyje supakuotų keptų maisto produktų. Pakeiskite sočiųjų ir trans-riebalų su nesočiu arba liesomis mėsos šaltiniais iš vištienos, žuvies ir mažai riebios pieno. Apriboti su gyvūnais pagaminto maisto kiekį per dvi ar tris porcijas per savaitę. Nenaudokite savo mėsos ir nenaudokite kiaulinių taukų, sviesto ar margarino, kurie yra daug sočiųjų ar trans-riebalų.

Pasirinkite maisto produktus, kurie ne tik sumažina cholesterolio ir akių kaupimosi kiekį, bet taip pat padidina jūsų didelio tankio lipoproteinų ar DTL cholesterolio kiekį, kuris veikia kaip arterijos pratraukėjas, kad pašalintų MTL ir plokštelę. Augalinėse maisto produktuose esanti dieta gerokai padidina Jūsų DTL ir sumažina arterijų plokštelių riziką. Valgykite lapines žalios daržovės, pavyzdžiui, lukštus, špinatus ar brokolius ir Briuselio kopas. Užkandžiai vaisių, pavyzdžiui, uogų ir apelsinų. Kiekvieną dieną kiekvieną dieną valgykite avižinių dribsių dubenį, kad padidintumėte DTL, o vietoj baltos perdirbtos grūdų pasirenkite visą kviečių duoną ir pastas. Venkite supakuotų neskiepytų maisto produktų ir siekite valgyti šviežių maisto produktų, esančių parduotuvių perimetre. Steam savo daržoves arba valgyti juos žaliavos. Vietoj druskos naudokite žoleles ir prieskonius. Stenkitės gerti aštuonis stiklines vandens per dieną ir išvengti sodų ir cukraus gėrimų.

Pratimai yra svarbūs širdies sveikatai ir sumažina cholesterolio ir plokštelių kiekį. Pratimai taip pat gali padėti jums prarasti perteklių, jei tai prisideda prie arterijų blokavimo. Pradėkite nuo 30 minučių per dieną ir eikite pro apylinkes. Kiekvieną savaitę padidinkite treniruotės laiką, kol pasieksite 60 minučių per dieną. Pritaikykite treniruočių įvairovę ir pabandykite praleisti fitneso klases vaizdo įrašuose ar sporto salėse. Keliaukite dviračiu ir važiuokite kelis kartus per savaitę, kad pakeistumėte savo įpročius arba dirbtumėte su asmeniniu treneriu, norėdami sužinoti konkrečius būdus, kaip atsigaivinti savo sveikatą kūnui tonizuoti. Pasirūpinkite savo gydytoju, kad pradėtumėte pratimą, kad užtikrintumėte saugumą.

Cholesterolis ir plokštelė

Valgykite sveikesnius riebalus

Pridėti daržovių, vaisių ir grūdų

Pratimai 30 minučių per dieną