Kaklo šonkaulio trauka ir avulsionas

Pasak Amerikos Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos, sporto, kurioms reikalingas didelis greitis, galia ir judrumas, atletai, kuriems yra didesnė rizika susirgti traumos kojos raumenimis. Pernelyg didelė jėga gali sukelti sutrikusios raumens raumenis, kad jis išsiplėtė už jo įprasto judesio ribų. Ištrauktas kojos pirštas gerai reaguoja į konservatyvų gydymą. Jei jūs patirsite žaizdos užpakalinę sritį, jums gali būti atliekama chirurgija ir ilgesnis reabilitacijos procesas. Visada pasikonsultuokite su savo gydytoju, jei manote, kad patyrėte pakenkimą kumščiais.

Kojos susitraukimai susideda iš trijų raumenų. Bicepsinė šlaunika, Semimembranosus ir Semitendinosus sudaro kramtomosios raumenų grupės. Dauguma kramtomosios raumenų formuojasi per šlaunies raumenis – raumenis viršutinėje kojos pusėje. Kandikatoriniai kraujospūdžiai eina per klubą ir kelius. Jie yra atsakingi už kelio išlinkimą ir pagalbą klubo prailginimui.

Ištrauktas kumščio nykimas taip pat vadinamas kaklo šlaunimis. Tai atsitinka, kai yra vienas arba keli jūsų kramtomosios raumenys. Traukiamieji hamstringai dažni individams, kurie sprinto ar šokinėja kliūtis. Sportininkai, kurių sudėtyje yra daug sprinto, įskaitant regbį ir futbolą, taip pat yra linkę į sužalojimus per pastaruosius kelerius metus. Jei jūs ištvermingai susilpnėjote nugarą, gali atsirasti staigus skausmas kojos gale. Taip pat gali pasireikšti patinimas ir mėlynės. Jūs pajusite skausmą, jei bandysite ištiesinti savo kelius arba sutvarkyti raumenis. Sulankstomi kojos susitraukimai gali apimti silpnus ašaras, dalines ašaras ar visą kaklo raumens susitraukimą.

Traumos, susijusios su šlaunikauliais, yra reti, bet sunkūs. Avulsion atsiranda, kai kramtomosios raumenys yra visiškai išsiplėtusios iš ischialinės bumbulos, o jūsų kaulų dalis jūsų kūno svorio metu sėdėdami. Jis yra šalia klubo kaulo ir pritvirtintas prie kaklo raumenų. Ši trauma paprastai būna staigios sutrikusios raumenų susitraukimo metu sunkios fizinės veiklos metu. “Sprinting”, ilgi šokinėjimai ir kliūtis kelia pavojų, kad kyla sužeidimas į kaklą. Su šiuo sužalojimu, jūs patirsite didžiulį skausmą ir tikriausiai pastebėsite spragą, kurioje jūsų raumenys atsitraukia. Bus sunku sulaužyti kelio ar sulenkti klubą. Ši žala reikalauja skubios medicininės pagalbos.

Traukuliai su blauzdikauru ir traukuliai turi būti ištirti gydytojo. Gydytojas jus apžiūrės dėl jautrumo ir kraujosruvų bei skausmo, patinimumo ir silpnumo požymių. Gydytojas gali užsisakyti rentgeno spindulių arba MRT testą, kad nustatytų sužalojimo sunkumą.

Traumos, susijusios su pakrūtimi, stipriai priklauso nuo jo sunkumo ir vietos. Gydymas gali būti chirurginis ar nonsurginis. “Hamstring” traukimai dažnai gydomi ramybe, ledu, suspaudimu ir pakilimu. Jei norite sustiprinti kaklo šonkaulį, traukuliai, norintys sustabdyti jūsų kelį, gali padėti gijimo procesui. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti fizinę terapiją, siekiant atkurti jėgos ir judesio spektrą kumščių audiniuose. Jei norite visiškai ištrūkti ar sužeisti avulsioną, būtina atlikti operaciją. Jūsų chirurgas vėl tvirtins raumenis į savo kaulus, naudodamas smeigtukus ar dygsnius. Jis taip pat gali išvalyti visus randuotus audinius. Po operacijos praleisite laiką su kojomis, kurios yra imobilizuotos ir ant ramentų. Kai jums yra saugu nešioti svorio, gydytojas rekomenduos fizinę terapiją, kad atkurtų normalią kojos susitraukimų funkciją.

Hamstringo anatomija

“Hamstring” traukia

Avuljoniškos traumos

Diagnozė

Gydymas