Skirtumas tarp juodmedžio ir rabarbarų

Reubberas, nors ir sintetinis vaisių pyrago užpildas, yra iš tikrųjų daržovių. Sode pripažįstami dideli, tamsiai žali lapai ir žalsvai raudoni stiebai. Tačiau rabarbaras nėra vienintelis sodo augalas, atitinkantis šį aprašymą. Paprastasis varnas yra piktžolė, kuri seniai painioja sodininkus su panašiomis rabarbarų savybėmis.

Rabarbaras randamas trijose veislėse: raudonai, žaliai ar raguotas. Spalvos nurodo pluoštinį valgomąjį augalo stiebą. Rebarijos augalas yra didelis ir dažniausiai reikalingas vienas kvadratinis sodo ploto kiemas. Sklandžiai stiebai gali siekti 18 colių ilgio ir 2 colių pločio. Rabarbakio stiebo skerspjūvis yra tvirtas. Rabarbų lapai yra dideli, sklandžiai, tamsiai žali, kai brandinamas ir užsikimšo kraštai. Komercinė rabarbarų gamyba daugiausia yra Mičiganas, Oregonas, Vašingtonas ir Kanada, tačiau tai yra ir paprastas ir lengvai auginamas namų sodininkas.

Dobilai yra lengvai supainiami rabarbarams dėl jo išvaizdos ir klaidinančio bendrojo pavadinimo “laukinių rabarbarų”. Dobilas yra žolelių piktžolė visoje JAV, todėl nenuostabu, kai ji pasirodys namie soduose; Norėdami nustatyti varnalę, ieškokite brandžių lapų, kurie yra mažiau garbanoti nei rabarbarai. Be to, varnalėšų lapų apatinės pusės yra vilnos arba plaukuotos, skirtingai nuo rabarbarų. Kitas paprastas būdas identifikuoti varnalėštį – iškirsti skerspjūvį savo kotelio. Dobilas turi tuščiavidurį stiebą, o rabarbarai yra tvirti. Kai likutis subrendęs, varnalėlis gali pasiekti 5 pėdų aukštį ir gaminti violetines drakonas kaip gėlės, apsuptos tvirtais užsikabintais šeriais. Šios šerių burs yra žinomos dėl prilipimo prie drabužių, avių vilnos ir šunų kailio.

Kai valgomas neapdorotas, rabarbakio stiebas paprastai yra rūgštus ir pluoštinis. Valgomasis rabarbaras prideda taurę, šviežią skonį pyragams, pyragams, padažams ir vaisių lapams. Galvijai yra vienintelė valgomoji augalo dalis. Kai kurioms varnalėžių rūšims taip pat yra valgomųjų dalių, tačiau apskritai nerekomenduojama netaikyti specialių žinių apie augalą. Karamelė kartais yra įtraukta į sveikatos papildus ir liaudies gynimo priemones.

Vien tik rabarbarių stiebai yra valgomi, nes lapuose yra potencialiai toksiškos oksalo rūgšties. Oksalio rūgštis gali sukelti inkstų akmenis, skrandžio sutrikimus ir net širdies ir kraujagyslių sistemos arba kvėpavimo nepakankamumą. Ohajo valstijos universiteto pratęsimas nerekomenduoja vartoti rabarbarų stiebelius, kuriuos paveikė kietas šalmas, nes stiprus šaltumas gali sukelti oksalo rūgšties išsivystymą stiebais. Pagal “Ohio State University Extension” paprastąjį varnalį taip pat reikėtų laikyti toksišku dėl jo Galimo diuretiko poveikio vartojant. Jie taip pat gali sukelti odos sudirginimą, kai jie tampa užsikimšę odoje.

Rabarbarai

Paprastasis barzdakis

Naudojimas

Toksiškumas