Vidurių užkietėjimas naujagimiuose

Preemie kūdikiai turi daugiau problemų, susijusių su vidurių užkietėjimu, nei daugiamečių kūdikių dėl kelių priežasčių. Sumažėjęs raumenų tonusas, preemie formulės ir žarnyno infekcijų istorija gali prisidėti prie ankstyvojo kūdikio išmatų problemų netgi po to, kai jie išeina iš ligoninės. Kreipkitės į savo kūdikio gydytoją, jei manote, kad jis užsikrėtęs, nes kai kuriais atvejais sumažėjęs žarnyno judėjimas taip pat gali reikšti rimtų sveikatos sutrikimų.

Priežastys

Prezidentų užkietėjimas gali būti kelių veiksnių rezultatas. Preemies dažnai gauna didelės kalorijos formulę su geležimi, kad atitiktų padidėjusius mitybos poreikius. Geležis gali sukelti vidurių užkietėjimą. Maždaug 66 proc. Preemijų taip pat sumažina raumenų tonusį pirmiesiems keleriems gyvenimo metams, teigia Helen Harrison, “Nepilnamečių kūdikių knygos: tėvų vadovas pirmųjų metų kovai ir rūpybai” autorius. Tai apima raumenis, perduodančius atliekas per virškinimo traktą. Kai GI traktas veikia lėčiau nei įprasta, jūsų kūdikis absorbuoja daugiau vandens iš žarnyno, todėl likęs išmatos yra sunkus, sausas ir sunkiau praeina. Daugelis preemies taip pat vystosi žarnyno infekcijas, kurios žaloja žarnyno dalis, kartais visam laikui. Pažeista žarnų sistema gali veikti mažiau efektyviai.

Simptomai

Kūdikių išmatų skaičius kiekvieną dieną nenustato vidurių užkietėjimo. Daugelis puikiai sveikų kūdikių kas keletą dienų turi žarnyno judesius, ypač jei maitinate maitinimą krūtimi, “BabyZone” paaiškina pediatrinė gastroenterologė dr. Susan Bakeras, moterų ir vaikų ligoninės Buffalo. Vidurių užkietėjimas reiškia kokybę, o ne jūsų kūdikio išmatų kiekį. Kietas, sausas ir sunkiai išteptos išmatos yra vidurių užkietėjimas, o ne tai, kad jūsų kūdikiui kasdien nėra žarnyno. Treniruojantis, verksmas ar traukimas, kai yra žarnyno judėjimas, nebūtinai reiškia, kad jis yra vidurių užkietėjimas, nors jis ir gali. Nauji kūdikiai nėra susipažinę su žarnyno judėjimo pojūčiais ir dažnai reaguoja su veido išraiškomis ir triukšmu, dėl kurių kiaušidės judėjimas tampa sunkus, net jei jis nėra. (6 rekomendacija) Išmatos išorėje esantys kraujo įbrėžimai gali parodyti, kad sunku pasitaisyti išmatose.

Gydymas ir profilaktika

Niekada nedovanokite priešlaikinio kūdikio be recepto vaistų, skirtų užkietėjimui gydyti, be jūsų gydytojo patvirtinimo. Jei gydytojas tvirtins, pakeisdamas jūsų kūdikio formulę, gali padėti glicerino žvakes arba paprastos priemonės, tokios kaip šilta vonia arba švelnus pilvo masažas.

Apsvarstymai

Užkietėjimas gali rodyti kitas problemas, susijusias su naujagimis. Nepakankamas mekoniumas, tamsiai žalias pirmoji naujagimių išmatose, gali reikšti ne vidurių užkietėjimą, bet tam tikrą žarnyno blokados tipą, įskaitant Hirschsprungo ligą. Kūdikiams, turintiems Hirschsprung, trūksta nervų ląstelių dalies storosios žarnos srityje, kurios signalizuoja, kad raumenys perduoda atliekas per žarnas. Kūdikiai su cistine fibroze taip pat gali nepasisekti mekonijos išmatose per pirmas kelias gyvenimo dienas. “Preemie” kūdikiai užtrunka ilgiau nei mikonijonai nei ilgalaikiai kūdikiai; 99 proc. Pilnaverčių kūdikių per pirmąsias 24 valandas po gimdymo praeina per moconiumą, o 1999 m. Lapkritį paaiškina pediatras dr. Vera Loening-Baucke, o tik 37 proc. “Amerikos šeimos gydytojo” numeris.