Aiškus plastiko įvyniojimas ir maisto sauga

Aiškus plastikinis apvalkalas, naudojamas jūsų maisto saugumui išlaikyti, gali būti pavojingas jūsų sveikatai. Tyrėjai nustatė, kad plastikų gaminiuose esančios mikroelementai yra atsakingi už medicininių sąlygų asortimentą. Dėl to daugelis gamintojų pakeitė plastiko gaminiuose naudojamas medžiagas, tačiau ne visos įmonės padarė šiuos pakeitimus, o kai kurios pakaitinės medžiagos gali būti ne tokios veiksmingos, kaip išsaugoti jūsų maistą.

Polivinilchloridas

Polivinilchloridas arba PVC yra plačiai naudojamas biuro ir medicinos reikmenims, lauko reikmenims, drabužiams ir asmeninės priežiūros produktų pakavimui. Jis taip pat naudojamas klijavimui, plastikinei plėvelei, plastikiniams indams, geriamiesiems šiaudams ir maisto prekių krepšeliams. Pasak Žemės ūkio instituto ir ekologijos centro, PVC poveikis gali sukelti apsigimimus, odos ligas, vėžį ir kurtumą, taip pat kepenų ir blužnies sutrikimus.

Bisfenolis A

Bisfenolis A – arba BPA – tai dar viena cheminė medžiaga, naudojama plastiko įvyniojimui, plastikiniams sumuštiniams maišams, plastikiniams indams ir sriubų skardinėms, be kitų daiktų. Aplinkos darbo grupė teigia, kad “mažos BPA dozės sukelia daugybę sveikatos problemų, įskaitant laboratorinių gyvūnų vyriškos ir moteriškos reprodukcinės sistemos gimimo defektus”. “Saran Wrap” gamintojas SC Johnson savo interneto svetainėje pareiškė, kad tai daro Nenaudokite BPA savo gaminiuose.

Šilumos ir plastiko

Šildymo arba mikrobangų krosnelės plastmasė padidina cheminių medžiagų išleidimo į maistą galimybes. Kellogg Schwab iš Johns Hoskins Bloomberg visuomenės sveikatos mokyklos teigia: “Mikrobangų laikymo maistas, besiliečiantis su plastikine plėvele, yra dar vienas galimas poveikio šaltinis, tačiau prieš kelerius metus JAV gamintojai pakeitė PVC plastiko apvyniojimą mažo tankio polietilenu (LDPE). “Vis dėlto Schwab perspėja, kad kitose šalyse pagaminto plastiko įvyniojimas ar netinkamo vartojimo kategorija gali būti PVC.

Geras namų ūkio testas

“Good Housekeeping” surinko keletą plastikinių talpyklų, antklodžių ir krepšelių markių, kad išbandytų jų nuodingų cheminių medžiagų kiekį. Vienintelė iš skaidraus plastiko apvalkalo, daugiafunkcinio sandarinimo įvyniojimo “Glad Press N Seal”, sudėtyje yra mažai BPA ir cheminių medžiagų, kurių sudėtyje yra PVC. Tačiau bandant su imituotu maistu, nė viena iš cheminių medžiagų nebuvo perkelta iš plastiko apvyniojimo ar kitų talpyklų į imituotą maistą.

Iš pradžių PVC plėvelė pagaminta iš polivinilchlorido, bet dėl ​​sveikatos problemų kai kurie gamintojai pakeitė PVC, o kiti vartotojai pradėjo naudoti LDPE. Tačiau, “Cookies Illustrated” atliko keletą bandymų, susijusių su apspaudimu, oro ir vandens sandarumu, ir padarė išvadą, kad yra abiejų tipų įvyniojimas. PVC apmušalai gerokai prilipo, bet neužkertš oro ir vandens nuo įsibrovimo į konteinerį. LDPE apvyniojimai nėra tinkamai klijuoti, tačiau jie yra nepralaidūs.

Prieskių iliustruotas testas