Ar natrio laureto sulfatas sukelia vėžį?

Natrio laureto sulfatas yra chemikalas, esantis šampūnuose, kondicionieriuose, dantų pastose, kosmetikoje, muiluose ir įvairiuose valymo produktuose. Net tokie produktai, paženklinti ekologiškais arba natūraliais produktais, gali turėti šį ploviklį. Nors tai veiksmingas valiklis, kai kurie žmonės išreiškė susirūpinimą dėl natrio laureto sulfato saugumo ir teigia, kad tai gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant vėžį.

Pasak Amerikos vėžio draugijos, natrio laureto sulfatas ir natrio laurilsulfatas nėra žinomi kaip kancerogenai. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad griežtesnis natrio laurilsulfatas gali sukelti mutacijas, galinčias sukelti vėžį, atkreipia dėmesį Columbia University’s Health Services konsultacijų stulpelyje “Go Ask Alice!” Tačiau įrodymų nėra aišku, ar šampūnams ir kitiems asmeniniams produktams naudojami nedideli kiekiai pakaks vėžiui sukelti.

Kaip sakoma 2010 m. Liepos mėn. Paskelbtoje “Tarptautinio toksikologijos žurnalo” ataskaitoje, nors natrio laureto sulfatas sukelia vėžį, jis yra žinomas dirginantis, sukeliantis odos ir akių sudirginimą. Natrio laureto sulfatas gali sukelti niežtinį galvos odą ir plaukų slinkimą, kai jis naudojamas šampūnuose, ypač jei jis nėra suformuotas kaip nedirginantis.

Nors peržiūrėjote šampūno etiketę, galbūt norėsite patikrinti, ar jame yra akmens anglių dervos, parabenų ar ftalatų, kurie dažnai įtraukiami į bendrąjį terminą “kvapas”. Pasak aplinkosaugos darbo grupės, jūs privalote vengti jų, nes jie gali padidinti jūsų vėžio riziką.

Dėl šampūnuose naudojamo nedidelio kiekio ir šiuose produktuose naudojamos kompozicijos daugeliui žmonių nerekomenduojama vartoti šampūnų, kurių sudėtyje yra natrio laureto sulfato. Nors natrio laureto sulfatas nėra susijęs su vėžiu, norint išvengti šios cheminės medžiagos, pabandykite patikrinti ekologiškų ir aplinką tausojančių produktų sudedamąsias dalis. Nors jie kartais turi šių ingredientų, tai yra mažiau tikėtina, nei su įprastais grožio produktais.

Vėžys

Dirginimas

Kiti šampūno ingredientai

Apsvarstymai