Ar per daug probiotojų gali sukelti problemų?

Tyrimai rodo, kad mūsų kūne yra daug rūšių bakterijų, tiek gerų, tiek blogų. Probiotikai yra sveikos bakterijos žarnyne, kurios, nurijus, skatina teigiamą poveikį šeimininkui. Bifidobakterijos ir Lactobacilli yra probiotikai, kurie slopina daugelio ligų sukeliančių bakterijų augimą ir padeda užkirsti kelią kelioms ligoms.

Protiotikos privalumai

Probiotikai, vartojami tinkamu kiekiu, gali turėti daug naudingo poveikio organizmui, pavyzdžiui, pagerinti laktozės virškinimą ir gydyti viduriavimą, taip pat užkirsti kelią gastroenteritui ir žarnyno infekcijoms. Naujausi tyrimai parodė, kad pieno keitimas su jogurtu, kuriame yra probiotikų, leidžia geriau virškinti ir mažina viduriavimą ir kitus nepakantumo simptomus asmenims su laktozės netolerancija. Kiti kontroliuojami tyrimai su žiurkėmis parodė, kad probiotikų vartojimas sumažina su antibiotikais susijusio viduriavimo riziką.

Lengvas simptomų per daug probiotikų

Probiotikai aiškiai turi daug naudingo poveikio organizmui, tačiau galima gauti per daug gero dalyko. Žinodami probiotikų šalutinį poveikį, galite padidinti savo supratimą apie tai, ką turėtumėte ieškoti probiotikų maisto papilduose. Dujos ir pilvo pūtimas yra du dažniausiai vartojami per daug probiotinių šalutinių reiškinių.

Jautrūs gyventojai

Prieš vartodami probiotikus, žmonėms, kurių sveikatos problemos yra susijusios, pasikonsultuokite su gydytoju. Pasak Nacionalinio papildomos ir alternatyvios medicinos centro, probiotikų saugumas nebuvo išsamiai ištirtas ir reikalinga daugiau informacijos apie tai, kaip jie saugūs vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir žmonėms su pažeista imunine sistema. Probiotikai, imami tinkamomis sumomis, gali sustiprinti imuninę sistemą, tačiau dėl per didelio kiekio jie gali stimuliuoti imuninę sistemą ir sukelti medžiagų apykaitos sutrikimus.

Kiek probiotikų turėtų vartoti

Pradėjus vartoti probiotikus, gali pasireikšti tokie simptomai kaip dujos, pilvo pūtimas, galvos skausmas ar odos bėrimas. Paprastai šie simptomai su laiku mažėja. Kad jūsų kūnas galėtų suvartoti fermentuotus maisto produktus ir gėrimus, turėtumėte pradėti nuo nedidelio kiekio kultivuotų daržovių, tokių kaip pusė puodelio, arba ne daugiau kaip 2 uncijos probiotinio skysčio per dieną. Kadangi jūsų kūnas pradeda priprasti prie probiotikų, galite pridėti pusę fermentuotų daržovių porcijos arba papildomai 2 uncijos probiotinio skysčio per dieną.