Ar tam tikri maisto produktai natūraliai gali padidinti progesteroną?

Progesteronas yra kūno formos lytinis hormonas. Jis sintezuojamas iš cholesterolio, jo gamyba ir reguliavimas yra kontroliuojami sudėtingais procesais endokrininėse ir reprodukcinėse sistemose. Antinksčiai gamina nedidelius progesterono kiekius santykinai pastoviu greičiu. Kiaušidžių išsiskiriančios papildomos sumos daro įtaką menstruacijoms ir nėštumui. Progesterono nėra maisto produktuose. Tačiau yra tyrimų, rodančių, kad kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, fermentuoti sojos produktai ir maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E, gali skatinti organizmo progesterono gamybą.

Mikroelementai skatina progesterono gamybą

Iš branduolinio kiaušidės išleidžiamas branduolinis kiaušidelis per kiekvieną įprastą menstruacinį ciklą, paliekant struktūrą, pavadintą korpuso gelta. Ši struktūra gamina progesteroną antrojoje menstruacinio ciklo pusėje, vadinama luteino faze. Būklė, vadinama livitinės fazės defektu arba LPD, yra susijusi su mažu progesterono kiekiu, kuris gali prisidėti prie nevaisingumo arba persileidimo. Didelė kraujo tėkmė per gleivinės korpusą padeda užtikrinti normalų progesterono gamybą, o sumažėjęs kraujo tekėjimas gali sumažinti progesterono kiekį. Mikroelementai, kurie sustiprina kraujo pritekėjimą į korpuso gleivinę, atrodo, pagerina progesterono gamybą moterims, sergančioms LPD, susijusiais su prasta kraujo tėkme.

L-argininas ir vitaminas E

Japonijos mokslininkai atliko nedidelį bandomąjį tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, ar tam tikros maistinės medžiagos gali pagerinti progesterono gamybą moterims, sergančioms LPD, ir sumažinti kraujo krešėjimą. “Kiaušidžių tyrimų žurnale” paskelbti rezultatai parodė, kad 67 proc. Moterų, vartojančių kasdienį vitaminą E, pagerino piktžolių fazės progesterono kiekį, taip pat 71 proc. Grupės, vartojančios aminorūgštį L-argininas. Palyginimui, tik 18 proc. Negydytoje kontrolinėje grupėje pagerėjo. Vitamino E šaltiniai yra kviečių gemalai, saulėgrąžų sėklos, migdolai, lazdyno riešutai ir žemės riešutų sviestas. Didelės L-arginino koncentracijos yra riebios sezamo sėklos miltų, nesaldinto želatinos ir moliūgų sėklų.

Vitamino C

Preliminarūs duomenys rodo, kad LPD gali prisidėti prie laisvųjų radikalų perteklius. Laisvieji radikalai yra molekulės, kurios gali sugadinti ląsteles ir sutrikdyti kūno funkcijas. Antioksidantai, tokie kaip vitaminas C, padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus. Atliekant tyrimą, kuriame dalyvavo 122 moterys su LPD ir vaisingumo problema, progesterono kiekis kraujyje padidėjo, kai kasdien papildė 750 mg vitamino C. 2003 m. Rugpjūčio mėn. “Vaisingumas ir sterilumas” paskelbtoje ataskaitoje nustatyta, kad žymiai pagerėjo progesterono kiekis Ir padidėjęs nėštumo rodiklis moterims, kurios vartojo C vitaminą, palyginti su moterimis, kurių nepakanka. Vitamino C šaltiniai yra oranžinė, greipfrutų ir pomidorų sultys, brokoliai, gvajavos, kiviai ir paprikos.

Fermentuota sojos

Progesterono kiekis smarkiai sumažėja po menopauzės, bet ir toliau veikia ilgalaikius sveikatos ir postmenopauzės simptomus. 2013 m. Vasario mėn. “Azijos ir Ramiojo vandenyno leidinyje apie klinikinę mitybą” gauti tyrimai parodė, kad progesterono koncentracija gerokai padidėjo tarp 31 moters, kuriam pasibaigė menopauzė, grupėje buvo 6 mėnesiai, o fermentuota sojų dieta – 29, palyginti su 29 kontrolinės grupės moterimis Tik nefermentuotos sojos. Sojos konvertavimas į fermentuotą būklę apima sojos pupelių mirkymą ir verdimą, po to papildomas bakterijas ir inkubuojama kelias dienas kambario temperatūroje. Miso, natto ir tempeh yra fermentuotų sojų maisto produktų pavyzdžiai.