Dviračių padangų atsparumo keliui palyginimas

Atsparumas keliui, dažniausiai vadinamas pasipriešinimu riedėjimui, dviračių padangose ​​yra trintis, kai padanga judama žemėje. Kadangi padanga paliečia kelią, ji šiek tiek šlubuoja, o po to palieka žemę, grįžta į išlenktą formą. Padangos formos pasikeitimas sukelia trintį. Įvairūs veiksniai įtakoja padangos pasipriešinimo riedėjimui laipsnį. Tačiau padangos turi kitų tipų atsparumą, nors ir daug mažiau svarbių, tokių kaip oro atsparumas, dviračių svoris ir grandinės trintis.

Plotis

Tuo pačiu slėgiu plataus ir siauros padangos turi tą patį padangos plotą, kuris liečiasi su žeme, platus padangos išlygina plotis, o siauros padangos plečia savo ilgį. Ilgesnė siauros padangos pločio sritis padaro proporcingai mažesnį padangos padėtį ir taip padidina pasipriešinimą riedėjimui. Plačioje padangoje mažesnė padangos apskritimo dalis suplonka nuo žemės, todėl padanga tampa vis lengvesnė ir lengvesnė. Tačiau siauros padangos turi būti pripūstos į didesnį slėgį nei plačios padangos ir jos gerai neveikia esant dideliam slėgiui padangose, taigi tam tikru lygiu šis palyginimas yra netinkamas. Važiuoklė gali būti labiau pasvirusi siauruose padangose, tačiau padangai yra mažiau oro atsparumo, o lengvesnė ratų masė daro dviračiu dar greitesnį ir lengvesnį.

Skersmuo

Pasak Schwalbe Šiaurės Amerikos, padangų gamintojas, mažesnis padangos skersmuo turės didesnį pasipriešinimą riedėjimui. Padangų deformacija mažoje padangoje yra didesnė kaip padangos dydžio dalis, todėl padanga yra mažiau apvali, kai važiuojama. Vis dėlto Gilbert Anderson iš “North Road Bicycle Import” ir ekspertų dviratininkas Jobst Brandt teigia, kad mažesnės padangos, tokios kaip 20 colių, 24 colių arba 26 colių padangos lengvas svoris, su plonesniu protektoriumi ir lengvesniais vamzdeliais gali sumažinti atsparumą keliui . Gilbertas Andersonas teigia, kad gerai sureguliuotos pakabos ant dviračio su mažesnėmis padangomis sistema gali kompensuoti pasipriešinimą riedėjimui.

Medžiaga

Dviračių mechanikas ir ekspertas Sheldonas Brownas pažymi, kad plona ir minkšta guminė padanga yra lankstesnė ir mažina pasipriešinimą riedėjimui. Lankstus padangos praranda mažiau energijos per padangų deformaciją nuo žemės. Tačiau minkštos guminės padangos taip pat yra trapios ir greičiau nusidėvi.

Slėgis

Kuo aukštesnis oro slėgis padangoje, tuo mažiau padanga deformuosis prie kelio dangos ir tuo mažiau pasireiškia pasipriešinimas riedėjimui. Tačiau padangomis, kurios yra pernelyg intensyvios, jūsų bėgiojantis važiavimas padidina padangų išsiliejimo pavojų ir sumažina trauką. Šeldonas Brownas teigia, kad nors atsparumas keliui mažėja ir padidėja slėgis, šiuolaikinės aukštos kokybės padangos turi tiek mažai pasipriešinimo, kad bet kokia nauda atsveria neigiamą poveikį.

Protektorius

Lygios arba slidžios padangos dažniausiai susiduria su mažiau atsparumu keliui, nei padangos, kurių plotis yra mažesnis. Pasak eksperto dviratininko Jobsto Brandto, storas protektorius su plačiais atotrūkiais sukuria daugiau pasipriešinimo keliui, nes padangos guma išstumiama į tarpus tarp protektoriaus, kai padanga nukelia kelią. Tačiau bekelei situacijose padidėjusios traukos padangos padengia daug efektyviau. Apverstos protektoriaus padangos turi mažiau pasipriešinimo riedėjimui nei reguliarios protektoriaus padangos, bet daugiau nei slidžių padangų.