Gali sippy puodeliai sukelti kalbos problemų?

Sippy puodeliai buvo sukurti kaip pereinamojo laikotarpio priemonė kūdikiams, kurie yra per seni buteliams, bet kurie dar nėra išmokę gerti iš reguliaraus puodelio. Jie yra patogūs naudoti ir mažina išsiliejimą, kad būtų išvengta didelio masto, o daugelis vaikų sėkmingai naudoja sippy puodelius be jokio neigiamo poveikio. Sippy puodeliai neseniai buvo gaisro, nes daugelis logopedų teigia, kad jie gali formuoti įpročius, dėl kurių vaiką sunku suprasti, kai jis pradeda kalbėtis.

Nepakankamumas

Vaikams, kurie dažniausiai naudojasi sippy puodeliu visą dieną, naktį miega su puodeliu, o po trejų metų joje gali būti ir problemų, kai jų pirminiai dantys išsiveržti. Šie vaikai gali turėti atvirą įkandimą, kuris įvyksta, kai viršutiniai ir apatiniai dantys netelpa kartu, kai burna uždaryta. Vaikas, turintis atvirą įkandą, gali kalbėti, kai kalbasi, arba gali neteisingai pasisakyti dėl kai kurių garsų, įskaitant “s”, “k” ar “t.

Ausies infekcijos

MedlinePlus teigimu, vaikai, kurie daug valandų praleidžia miegą ir geria iš sippy taurės, linkę vystytis ausies infekcijoms. Taip atsitinka todėl, kad Eustachio vamzdelis vidurinėje ausies nutekėjo į gerklę. Kai šis vamzdelis tampa užblokuotas, bakterijos gali augti, sukeliančios ausies infekciją. Skysčių susikaupimas ausyse gali sunkiai išgirsti klausimą, o vaikas, turintis šią būseną, gali lėtai vystyti kalbos garsus. Ausies infekcijos taip pat gali randyti bangą, taip sumažinant klausą nuolat ir lėtinant kalbos vystymąsi.

Raumenų vystymasis

Naudojant sippy taurę skatina valgymo metodus, panašius į čiulpimą iš buteliuko ar maitinimo krūtimi. Karen Sokal-Gutierrez, M.D., M.P.H. “Fisher Price.com” teigia, kad vaikai, kurie naudoja sippy puodelius, išlygina liežuvį, kad iš bako ištrauktų skysčio ir jį nurijus nuleistų į burną. Šis veiksmas skiriasi nuo raumenų, vartojamų gerti iš reguliaraus puodelio. Ilgalaikis sippy taurės naudojimas neleidžia raumenims vystytis, kurių reikia kalbant ir suformuluoti, nes vaikas neturėjo praktikos, naudojančios šiuos raumenis.

Šiaudai

Kai kurių tipų sippy puodeliai siūlo šiaudų atidarymą, o ne standartinį purkštuką. Smailas iš šiaudų padeda mažyliui praktiškai koordinuoti burnos raumenis. Tai gali pagerinti liežuvio, skruostų ir lūpų stiprumą ir gali imituoti daugybę žodžių, kuriuos vaikai praktikuoja kalbant.

Apsvarstymai

Tėvai gali padėti kalbų plėtojimui, sumažinant, kiek laiko vaikui leidžiama naudoti sippy taurę. Padėkite vaikui išmokti gerti nuo įprasto puodelio iki 2½ metų amžiaus ir leiskite jai išgerti iš šiaudų. Vengti, kad jūsų vaikas visą dieną perneštų sippy puodelį visur ir niekada nenuklėtume jį miegoti su sippy taure, nes tai taip pat skatina danties nykimą.