Kinų kultūra ir tėvystė

Kinų kultūra yra žinoma dėl sunkios darbo, drausmės ir kompetencijos etikos, taip pat pabrėžiama šeimos ir protėvių tradicija. Atsižvelgiant į tai, kad ši etninė kilmė yra beveik šeštadalis pasaulio gyventojų, tėvų filosofijos, naudojamos Kinijos šeimoje ir kultūroje, daro didelę įtaką ne tik Kinijos visuomenei, bet ir platesnei visuomenei.

Vienos vaiko politika

1979 m. Kinijos vyriausybė pradėjo įgyvendinti vieną vaiko politiką, kuria siekiama kontroliuoti gyventojų skaičiaus augimą ir pagerinti ekonomines situacijas. Dėl šio apribojimo daug porų nori turėti sveikų kūdikių vyrų, kad išsaugotų šeimos gimdymą ir pavardę – tai pirmenybė, dėl kurios buvo atsisakyta moterų kūdikių ir sergančių kūdikių. Li Rui iš “ChildResearch.net” paaiškina, kad Kinijos tėvas labai vertina savo vienišą vaiką dėl “didžiųjų investicijų” ir “nacionalinių išteklių”, kuriuos vaikas atstovauja. Todėl daug dėmesio skiriant vaiko vaikui yra didelės pinigų sumos ir didelių lūkesčių, tikėdamiesi, kad vaikas pasieks akademikų ir kitų sričių.

Tradicinių vertybių vaidmuo

Tradiciškai kinų tėvai labai įsitraukia į vaiko auklėjimą ir daro didelę įtaką. “Dėl būdingos Kinijos šeimos kultūros makiažo”, sako “ChineseParenting.com”, “retai randama tėvų, kurie palaiko, tačiau neturi įtakos jų vaiko vystymuisi”. 2005 m. Lapkričio mėn. Atliktas tyrimas, kurį atliko Yiyuan Xu, Jo Ann M. Farver, Zengxui Zhang, Qiang Zeng, Lidong Yu ir Beiying Cai, paskelbė 2005 m. Lapkritį, parodė tvirtą ryšį tarp motinų laikymosi tradicinėse Kinijos vertybėms ir jų auklėjimo. Moterys, kurios labiau tikėjo savo tradicinėmis kinų vertybėmis, buvo linkę būti labiau “autoritarinės” savo vaikams. Šioje tėvų formoje vaikai gauna tėvų reikalavimus ir nurodymus, kuriems niekada neleidžiama abejoti jų tėvais.

Visuomenės spaudimas

Vienas pagrindinis Kinijos etikos principas yra “tarpusavio priklausomybė”, o tai reiškia, kad visos šeimos įvaizdžiui turi įtakos vieno šeimos nario pasirinkimai. Kadangi šeimos vardas ir reputacija Kinijos visuomenėje atlieka tokį didelį vaidmenį, papildomas spaudimas ir lūkesčiai labai priklauso nuo vaikų. Vaikas, kuris puikiai vertina akademikas, menus ir sportą ir galų gale pasiekia pastebimą darbą su dideliu uždarbiu, gerina šeimos įvaizdį. Tačiau norint juos pasiekti, manoma, kad vaikas tėvams, mokytojams ir treneriams privalo atlikti nuobodų ir griežtą spaudimo ir drausmės procesą.

Shame-socializuota kultūra

Paprastai kinų tėvai psichologinę kontrolę naudoja kaip vaiko auginimo taktiką, dažnai mokymo ar disciplinos atvejus. Daugelis kinų tėvų naudoja gėdą kaip pavyzdį, kaip ugdyti jų vaikams tinkamus ir neteisingus principus. Palyginus su amerikietišku ir vakarietišku auklėjimo stiliumi, kuriuose pabrėžiama garbė ir teigiamas sustiprinimas, siekiant apsaugoti ir skatinti savigarbą, Kinijos tėvai linkę sutelkti dėmesį į neigiamą vaiko elgesį ir sprendimus. Kinijos tėvai gali sunaikinti ar net fiziškai nubausti vaiką už blogą elgesį.

Šiuolaikiškos vaikų globos pokyčiai

Daugelis kinų tėvų pradeda suvokti, kad tėvų reakcija ir teigiamas sustiprinimas yra svarbūs komponentai, skatinantys emociškai sveiką ir gerai subalansuotą vaiką. Tai sukelia “tėvų” paradigmos pasikeitimą nuo “autoritarinės” iki “autoritetingos” technikos, apimančios paramą ir užuojautą kartu su drausme, sako “ChineseParenting.com”. 2010 m. Rugpjūčio 16 d. “The Wall Street Journal” straipsnyje buvo pažymėta, kad nors “vaiko pasitikėjimo ir nepriklausomybės puoselėjimas nėra tradicinis Kinijos vaiko auginimo kertinis akmuo”, auga nepriklausomybės sąvokos ir suteikiama galimybė nesėkmėms ir tobulėjimui. Kinijos tėvų ir globėjų populiarumas.