2000 kalorijų dietos plano ada

Amerikos diabeto asociacija ir Mitybos ir dietologijos akademija sukūrė dietos planą, pagrįstą diabetu sergančių žmonių mainų sąrašais. Nors šios dietos dažniausiai buvo nutrauktos, kai kurie žmonės vis dar laikosi jų. Diabeto mainų sąrašai padaro maisto produktus į šešias grupes. Planui, kuris per dieną tiekia 2000 kalorijų, galite valgyti iš kiekvienos grupės keletą biržų: devynių krakmolų, septynių mėsos, keturių vaisių, keturių daržovių, trijų pienių ir keturių riebalų. Kiekvienoje grupėje galite keisti skirtingus maisto produktus vieni kitiems. Maistą sudaro maždaug 50 procentų angliavandenių, 30 procentų riebalų ir 20 procentų baltymų. Pasitarkite su savo gydytoju arba dietologu, jei jums kyla sunkumų kuriant subalansuotą diabeto dietą.

Pasirinkite maisto produktų įvairovę pusryčiuose

Tipiškas 2 000 kalorijų ADA dietos planas, naudojantis mainų sąrašu, leidžia diabetu sergantiems žmonėms turėti du krakmolus ir vieną patiekalą iš pieno, vaisių ir liesos mėsos kategorijų. Visą kviečių skrudinta griežinėlio dalis, supjaustyta 1 šaukštu žemės riešutų sviesto, nedidelis šviežių vaisių gabalas ir 3/4 puodelio pusryčių javų su 1 puodeliu nemaistinio pieno atitiktų šiuos reikalavimus. Renkantis grūdus, ieškokite nespalvių pluošto turinčių prekių ženklų.

Pile ant daržovių pietų metu

Pietūs ADA dietos planą gali sudaryti iš 1 puodelio neapdorotų salotų žalumynų su 1 puodelio smulkintų šviežių daržovių, tokių kaip pomidorai ir agurkai, 2 uncijos užkeptų paukščių ir 2 šaukštai mažai riebalų vinigretto. 6 colių kietųjų kviečių pita, maža gabaliukas vaisių ir stiklinis pieno būtų suvalgyti valgio metu. Šiame pietų metu tiekiamos dvi porcijos kiekvieno krakmolo, liesos mėsos, riebalų ir daržovių bei vienos porcijos iš pieno ir vaisių kategorijų.

Pasirinkę “Lean” baltymus vakariene

Pavyzdžio vakarienėje gali būti keturios liesos mėsos porcijos, trys krakmolai, dvi daržovės ir riebalai, vienas vaisius. Išbandykite 4 uncijos kepta arba kepta lašiša, 1 puodelis garuotos arba sūdytos daržovių, 1 puodelis virtų rudų ryžių ir 1 1/4 puodelio griežinėlių braškių. Valgio metu naudokite nedidelį kiekį mono- arba polinesočiųjų aliejų, pavyzdžiui, alyvuogių, rapsų, dygminų arba saulėgrąžų aliejaus vietoj sviesto ar kiaulienos. Į savo maistą kiekvieną savaitę įtraukite bent dvi 3,5 ozos porcijas žuvų, turinčių omega-3 riebalų rūgščių, ypač kaip jautienos ar kiaulienos pakaitalą.

Dirbk krakmolais Snacktime

Krakmolas, suporuotas su vaisiais ar pieno produktais, yra rekomenduojamas jūsų ryto ir pietų užkandžių sudėtis ADA diabeto keitimo plane. Galėtumėte užkąsti 6 uncijomis jogurto kartu su trimis Graham krekerių kvadratais vienam krakmolui ir vienam pienui arba 1 uncijai iš kviečių krekerių ir mažam apelsinui vienam krakmolui ir vienam vaisiui.