5-hidroksitriptofanas ir alkoholis

Cheminis 5-hidroksitriptofanas, serotonino pirmtakas, pirmiausia patenka į kūną iš dietinių šaltinių kaip triptofanas. Tiek 5-HTP, tiek alkoholis sąveikauja su jūsų sergančiu serotoninu. “Neurotransmiterio apžvalga” pažymi, kad serotoninas vaidina svarbų vaidmenį alkoholio poveikiui jūsų smegenyse ir gali įtakoti tai, ar jūs piktnaudžiate alkoholiu. Alkoholis taip pat veikia jūsų serotonino lygį, laikinai padidindamas serotonino koncentraciją smegenyse. Vis dėlto 5-HTP gali padėti sušvelninti priklausomybės nuo alkoholio simptomus ir nutraukti jo vartojimą. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti 5-HTP, kad galėtumėte gydyti priklausomybę nuo alkoholio ar kitomis sąlygomis.

5-HTP

Jūsų kūnas daro 5-HTP, pakeisdamas aminorūgščių triptofaną. Pačios 5-HTP nėra gaunamos iš maisto produktų, bet yra triptofanas. Jūs vartojate triptofaną iš daugybės maisto šaltinių, tokių kaip kalakutiena, moliūgų sėklos, pienas, ropės, žiedai ir saulėgrąžų sėklos. Tada jūsų kūnas paverčia triptofanu į cheminę 5-HTP, o po to – į monoamino neurotransmiterio serotoniną. Galima įsigyti papildomoje formoje, 5-HTP gali būti naudojama daugybei negalavimų, įskaitant nuotaikos ir miego pagerėjimą arba nerimo simptomų mažėjimą. Suaugęs gali saugiai išgerti iki 50 miligramų 5-HTP tris kartus per parą. Vaikai neturėtų vartoti šio priedo.

Serotoninas

Serotoninas yra neurotransmiteris, kuris visų pirma yra jūsų centrinėje nervų sistemoje ir virškinimo trakte. Šis neuromediatorius perduoda informaciją tarp nervinių ląstelių, vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant apetitą, nuotaiką, miegą ir raumenų susitraukimus. Jis taip pat yra atsakingas už savo pažintinį funkcionavimą, įskaitant atminimą ir mokymąsi. Serotonino kiekį veikia daug veiksnių, įskaitant dietą, saulės šviesą, genetiką ir alkoholį ar narkotikų vartojimą.

Alkoholis

“Neurotransmiterio peržiūra” teigia, kad net viena alkoholio vartojimo epizodo įtaka serotoninui, nes alkoholis paskatina serotonino išsiskyrimą į smegenis, bet gali taip pat trukdyti serotonino receptoriams. Kadangi serotoninas yra 5-HTP produktas, yra įdomu, kaip 5-HTP gali sąveikauti su alkoholio vartojimu ir serotoninu. 2006 m. “Synapse” leidime paskelbtas gyvūnų tyrimas parodė, kad žiurkėms, vartojusioms papildomą 5-HTP, prieš vartojant alkoholį nutraukė alkoholio vartojimo nutraukimo požymių ir simptomų sumažėjimą. Šis tyrimas rodo, kad 5-HTP, vartojamas kartu su vaistu “phentermine”, gali būti veiksmingas alkoholio vartojimo mažinimo būdas ir sumažinti nepageidaujamą alkoholio vartojimo nutraukimo poveikį.

Atsargumo priemonės

Minimalus 5-HTP šalutinis poveikis, vartojamas, kaip nurodyta, yra pykinimas, meteorizmas ir rėmuo. Didžiosios 5-HTP dozės arba cheminės medžiagos derinimas su kitais serotonino, tokiu kaip antidepresantais, padidinančiais vaistais gali paskatinti gyvybei pavojingą būklę, vadinamą serotonino sindromu, praneša Maryland universiteto medicinos centras. Apriboti alkoholio vartojimą vartojant papildomą 5-HTP formą, nes buvo įrodyta, kad alkoholis padidina serotonino koncentraciją smegenyse. Pasak MayoClinic.com, serotonino sindromo simptomai yra viduriavimas, drebulys, raumenų sugriežtinimas, priepuoliai ir karščiavimas.