Kraujo krešulys kojoje arba blauzdikaulio raumenų mėšlungis?

Blauzdos yra įprasta vieta raumenų mėšlungims ir kraujo krešuliams. Nepaisant jų polinkio įtakoti veršį, kraujo krešuliai ir raumenų mėšlungiai pasidalina šiek tiek kitais bendrais bruožais. Galvos spazmai ir kraujo krešuliai skiriasi priklausomai nuo simptomų, rizikos veiksnių, priežasčių, evoliucijos, gydymo ir prognozės. Nors veršelių mėšlungis ir kraujo krešuliai sukelia apatinių kojų skausmą, abi sąlygas paprastai lengva atskirti viena nuo kitos.

Skausmas ir kiti simptomai

Kraujagyslių raumenų mėšlungiai būdingai būna staiga, sukelia intensyvų skausmą. Kai spazmai atsiranda naktį, paprastai jie sukelia staigų progresavimą. Paprastai per kelias sekundes iki kelių minučių intensyvus skausmas praeina, kai raumenų mėšlungis išleidžiamas. Blauzdos raumenų galvos skausmas gali pasireikšti lėtai arba ilgai trunkantis mėšlungis, tačiau joks kitas blauzdikaulio kaklelio požymis nėra panašus. Priešingai nei raumenų mėšlungis, skausmas, susijęs su krešuliu blauzdoje, yra palaipsniui – Nors kai kuriems žmonėms nėra simptomų. Blauzdos iš kraujo krešulys kraujyje dažnai apibūdinamas kaip skausmingas ir paprastai būna lengvas ar vidutinio sunkumo. Giliųjų venų krešulyje gali atsirasti patinėlis ir paraudimas, paveiktas apatinėje kojoje, ir galbūt mažas karščiavimas. Plotas per krešėjimą gali būti konkurso. Skirtingai nuo blauzdos mėšlungio skausmo, skausmas, kurį sukelia blauzdos krešulys, gali išlikti kelias dienas ar savaites.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Tešmens spazmai dažniausiai pasireiškia naktį arba ramybėje, nors jie gali atsirasti fizinio aktyvumo metu. Kaip rodo 2009 m. Kovo mėn. “BMJ Clinical Evidence” apžvalgos straipsnis, šių krampsnių priežastys lieka neaiškios, nors rizikos veiksniai yra nėštumas, fizinis krūvis, elektrolitų disbalansas, druskų išeikvojimas ir kraujagyslių bei nervų ligos, turinčios įtakos kojoms. Blauzdikaulio ir kitų kojų mėšlungių paplitimas didėja su amžiumi; pagrindinės kraujo krešulių susidarymo veršelyje ar kitoje venoje priežastys: kraujotakos sutrikimas, padidėjęs kraujo krešėjimo polinkis, kraujo indų gaubto audinio pažeidimas arba Šių veiksnių derinys. Šie anomalijos gali sukelti kraujo krešulių vystymąsi kraujyje, dėl to sumažėja kraujo tėkmė. Kraujo krešuliai gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau tikimybė didėja su amžiumi. Daugelis veiksnių gali padidinti kraujo krešulių riziką, įtakojant vieną iš pagrindinių priežasčių, įskaitant: – nėštumą, hormonų pakeičiamąją terapiją arba hormoninę kontracepciją, – insultą, nugaros smegenų pažeidimą arba kitą būklę, ribojančią judumą, – didelę chirurginę operaciją arba Sunkus sužeidimas, – klubo ar kelio pakaitalas ar lūžis, – vėžys arba chemoterapinis gydymas, – ilgalaikis liekamasis poilsis, – ilgai važiuojantis automobilis, traukinys ar lėktuvas su ribotu judesiu, – nutukimas, – rūkymas, – varikozė venos

Poveikis sveikatai

Nors jie yra išskirtinai skausmingi, patys blauzdikaulio raumenys nelaiko didelės grėsmės sveikatai. Vis dėlto dažnas ar padidėjęs veršingų mėšlungis kartais rodo, kad yra pagrindinė sveikatos problema, pvz., Prasta kraujotaka arba nenormali elektrolitų, pavyzdžiui, natrio, kalio ir kalcio, koncentracija kraujyje. Kraujo krešuliai paviršiniuose verbų venose, vadinamose paviršine venų tromboze, Gali sukelti flebitus. Šiai būkle būdingas susiformavusios venų skausmas ir uždegimas. Paviršiniai venų krešuliai paprastai nesukelia reikšmingos grėsmės sveikatai. Gilesnių veršelių venų, žinomų kaip giliųjų venų trombozė (DVT), krešuliai yra rimtesnis rūpestis. Šie krešuliai gali suskaidyti, leidžiant vienetams keliauti į plaučių arterijas ir juos patekti, medicininę vadinamąją plaučių emboliją (PE). PE yra potencialiai gyvybei pavojinga būklė ir skubi medicininė situacija.

Kiti žingsniai ir atsargumo pastabos

Burnos spazmų prevencija ir gydymas nebuvo gerai ištirtas. Ūminio mėšlungio metu, masažuojant plotą ir kojų kirpimas link blauzdos, gali atsipalaiduoti blauzdos raumenys. Nors efektyvumo įrodymas trūksta, daugelis gydytojų rekomenduoja imtis prevencinių priemonių: – didinti vandens suvartojimą, – išlaikyti hidratuotą pratimą, – papildyti druskos, prarastos po aktyvios veiklos, ypač kalio, – veršelių ištempimą prieš ir po pratimo, Ir prieš miegą; veršelio paviršinių ir giliųjų venų krešulių gydymas skiriasi, o rekomenduojamas gydymas dažnai skiriasi priklausomai nuo konkrečių aplinkybių. Dėl rizikos susirgti PE su giliųjų venų tromboze svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei įtariate, kad jūsų kraujyje gali būti kraujo krešulys. Kraujas ir ultragarsinis tyrimas gali greitai patvirtinti ar paneigti diagnozę. Kreipkitės į neatidėliotiną medicininę priežiūrą, jei Jums pasireiškia simptomai, kurie gali būti susiję su plaučių embolija, įskaitant: – krūtinės skausmą, – dusulį, – nerimo ar baimės jausmą, – kosulį, kuris gali sukelti kraują, – galvos svaigimą arba Alpimas; nepaaiškinamas prakaitavimas; peržiūrima ir pataisyta: Tina M. St. John, MD