Nauda iš riboflavino

Riboflavinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B-2, yra svarbus vitaminas, kurį galima įsigyti įvairiuose maisto produktuose, tiek gyvūnams, tiek augalams. Riboflavinas padeda organizmui atlikti keletą svarbių tikslų, padeda fermentams atlikti metabolizmo funkcijas ir apsaugo jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų sukeltos žalos. Reikalavimai vitaminui svyruoja nuo 1,1 iki 1,6 mg per parą, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip amžius ir lytis.

Jūsų organizme riboflavinas yra labai svarbus maisto angliavandenių, riebalų ir baltymų skilimui į energiją, kurią galite naudoti. Vadovaujantis vadovėlio “Biochemija”, be riboflavino pakankamo kiekio maisto fermentai neveikia optimaliai, o tai gali sukelti nuovargį. Be to, riboflavinas padeda organizmui suskaidyti vaistus ir toksinus.

Riboflavinas taip pat atlieka svarbų vaidmenį išsaugant kūną nuo laisvųjų radikalų, kurie yra reaktyviosios deguonies molekulės, susijusios su priešlaikiniu senėjimu ir daugeliu lėtinių ligų, įskaitant vėžį, padaryta žala. Riboflavinas yra fermento glutationo reduktazės, kuri apsaugo jūsų organizmą nuo laisvųjų radikalų pažeidimo, komponentas.

Riboflavinas taip pat sąveikauja su geležimi, naudojama hemoglobino sintezei. Hemoglobinas yra pagrindinis raudonųjų kraujo kūnelių, turinčių deguonį, komponentas. Vartodami maisto produktus, kuriuose yra daug riboflavinų, galite išlaikyti aukštą hemoglobino kiekį, užtikrinant, kad jūsų organizmas gauna visą deguonies turtingą kraują, reikalingą kasdieninėms gyvenimo funkcijoms atlikti.

Riboflavino trūkumas nėra susijęs su pagrindine žmogaus liga, tačiau jis gali sukelti įvairias nemalonių simptomų, tarp jų ir dermatitą, arba sausą, niežtinčią odą ir cheilozę, kuri žlugdo burnos kampuose. Alkoholikai ir anoreksikai rizikuoja riboflavino trūkumu, o sportininkai ir darbininkai galėjo padidėti dėl didesnio jų aktyvumo. Riboflavino turtingas maistas yra pienas, čederio sūris, migdolai ir špinatai.

Energetinis metabolizmas

Antioksidacinė apsauga

Pagerintas deguonies pristatymas

Trūkumas