Skrandžio virusas mažiems vaikams

Skrandžio virusai dažnai įvyksta vaikystėje ir dažniausiai nerimą kelia. Yra daug įvairių skrandžio virusų priežasčių, kurių dauguma nereikalauja jokio gydymo, nebent esama dehidracija, aukštas karščiavimas ar kraujas išmatose. Tėvai visada turėtų konsultuotis su pediatru dėl bet kokių klausimų ar rūpesčių.

Apibrėžimas

Gastroenteritas yra skrandžio viruso arba skrandžio gripo medicininis terminas. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai arba CDC paaiškina, kad gastroenteritas atsiranda, kai uždegimas yra skrandyje ir žarnyne.

Tipai

Keletas skirtingų tipų virusų gali sukelti gastroenteritą vaikams. Vienas iš labiausiai paplitusių yra rotavirusas, kuris yra labai užkrečiamas ir dažnai pasklidęs vaikų priežiūros centruose. Adenovirusas, norovirusas ir astrovirusai taip pat yra skrandžio virusų formos, dažnai būdingos mažiems vaikams.

Perdavimas ir prevencija

Skrandžio virusai gali būti pernešti nešvariosiomis rankomis arba dalijant puodelius, plokštes ar kitus reikmenis. Dažnas rankų plovimas gali padėti išvengti perdavimo. Draudimas vaikams dalintis maistu ar daiktais mokyklos ir vaikų priežiūros įstaigose taip pat gali sumažinti perdavimo lygį. Autorius, garsiakalbis ir pediatras dr Alan Greene pažymi, kad aktyvus kultūros jogurtas gali padėti išvengti mažiems vaikams skrandžio virusų.

Simptomai

Simptomai, susiję su skrandžio virusu, visų pirma apima vėmimą ir viduriavimą, pažymi CDC. Taip pat gali atsirasti pilvo skausmas arba mėšlungis. Greene sako, kad karščiavimas taip pat gali pasireikšti, kai vaikui yra skrandžio virusas ir simptomų sunkumas gali labai skirtis tarp vaikų.

Trukmė

Skrandžio viruso požymiai ir simptomai gali pasireikšti ne vieną ar dvi dienas po viruso užkrėtimo. Pradėjus simptomus, jie gali trukti nuo 1 iki 10 dienų priklausomai nuo viruso tipo ir sunkumo.

Antibiotikai yra neveiksmingi prieš virusus, pažymi BabyCenter.com. Gydymas apima švelnų drėgnų vaikų priežiūrą, siūlant tokius skysčius kaip vanduo, ledo traškučiai, ledo dribsniai, sulčių ar elektrolitų gėrimai. Siekiant išvengti tolesnio skrandžio sutrikimų, reikėtų vengti pieno produktų. “BabyCenter.com” pažymi, kad vaistus, tokius kaip acetaminofenas ar ibuprofenas, galima skirti nuo karščiavimo. Vaikams reikia vengti vaistų vartojimui, siekiant sumažinti viduriavimą, pažymi Greene, kad nebūtų užkirstas kelias virusinių organizmų pašalinimui iš organizmo.

Gydymas