Žalingas dietos per daug cukraus poveikis

Cukrus yra angliavandenių pagrindas, pagrindinis kūno energijos šaltinis, tačiau per daug cukraus gali prisidėti prie sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas ir diabetas. Federalinės mitybos rekomendacijos rekomenduoja valgyti vaisius, daržoves, nesmulkintus grūdus, mažai riebius pieno produktus ir raumeningus baltymus ir riboti maisto produktus, kuriuose yra daug riebalų, natrio ir cukraus.

Šaltiniai

Cukrus natūraliai pasitaiko vaisiuose, daržovėse, grūduose ir pieno produktuose, tačiau taip pat pridedamas prie perdirbtų maisto produktų, tokių kaip desertai, saldainiai, soda, skonio pieno produktai, pyragaičiai, užkandžiai ir pagardai. Ingredientai, rodantys cukraus buvimą, yra stalo cukrus, fruktozė, maltozė, sacharozė, laktozė, dekstrozė, didelio fruktozės kukurūzų sirupas, kukurūzų sirupas, medus, rudasis cukrus, konditerijos cukrus, klevo sirupas ir melasa.

Kalorijos ir svoris

JAV žemės ūkio departamentas (USDA) rekomenduoja apriboti saldžių patiekalų, tokių kaip soda, desertai, saldainiai ir pyragaičiai, nes jose yra daug kalorijų, tačiau jų sudėtyje yra keletas svarbių maistinių medžiagų. Norint veikti reikia pakankamai kalorijų, tačiau vartojant per daug kalorijų, gali padidėti svorio ir nutukimo rizika, o tai padidina diabeto, širdies ligų, tam tikrų vėžio, kepenų ir tulžies pūslės ligų, judrumo, artrito ir miego apnėjos riziką. Rekomenduojami maistingi maisto produktai, tokie kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai, mažai riebūs pieno produktai ir liesos baltymai, nes jose yra daug kalorijų, tačiau jų sudėtyje yra būtinų vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų. Oklahomos valstijos universitetas (OSU) teigia, kad maistinių medžiagų trūkumo rizika kyla asmenims, kurie maitina saldžius maisto produktus ir trūksta maistinių medžiagų maistinių medžiagų.

Diabetas ir hiperglikemija

Pasak Amerikos diabeto asociacijos, per daug cukraus vartojimas nesukelia diabeto. Tačiau cukrus padidina cukraus kiekį kraujyje (hiperglikemiją), o cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kurių organizme yra nuolatinis aukštas cukraus kiekis kraujyje, kyla diabetinių komplikacijų, tokių kaip regėjimo sutrikimai, nervų pažeidimas, inkstų ir širdies ligos bei odos sutrikimai, rizika. Sunki hiperglikemija gali sukelti komą, o kai kuriais atvejais ir mirtį. Diabetikai turėtų kontroliuoti savo cukraus vartojimą, apriboti saldžių patiekalų, tokių kaip desertai, soda, saldainiai ir saldumynai, taip pat sveiką mitybą, kurioje dėmesys sutelktas į valgymą saikingai su porcijos kontrole.

Dantų ertmės

Pasak OSU ir USDA, kai cukrus suskaidomas, jis gamina rūgštį, kuri mažina danties emalį ir gali sukelti dantų ertmes. Erdvių dažnis padidėja dažnai ir ilgai veikiant cukraus kiekiui. USDA teigia, kad dantų ertmes galima sumažinti vartojant mažiau cukraus, geriant fluoriduotą vandenį ir naudojant fluorido turinčius dantų preparatus.

Apsvarstymai

Dirbtiniai saldikliai ar cukraus pakaitalai gali pakeisti cukrų kaip sveiką alternatyvą, kuri gali padėti išlaikyti svorį ir išlaikyti svorį, nes jie yra saldus kaip cukrus, tačiau turi daug mažiau kalorijų. Diabetikai gali pakeisti dirbtinius saldiklius cukrui, nes jie nekelia cukraus kiekio kraujyje. Dirbtiniai saldikliai, kuriuos Maisto ir vaistų administracija laikė saugiu valgyti, yra aspartamas (NutraSweet, Equal), sacharinas (Sweet ‘N Low), acesulfamas K (Sunett) ir sukralozė (Splenda). Kai kurie dirbtiniai saldikliai gali turėti šalutinį poveikį, todėl galite pasirinkti natūralius saldiklius, tokius kaip medaus arba agavos nektaras.